Jak koupit firmu přes InBase?

Děláme nákup společností jednodušším

6 kroků ke koupi podniku

1. Prohlédnete si databázi podniků na prodej

V naší databázi najdete podniky ze všech možných kategorií. U každého podniku je uveden stručný popis činnosti, základní finanční informace a soupis majetku. Vyberete si ten, který se jeví jako nejvhodnější na investici.

2. Nenašli jste v u nás vhodný podnik ke koupi? Umíme vám pomoci

V případě, že vás žádný podnik v naší databázi nezaujme, zařadíme vás do databáze investorů. Na základě vašich preferencí budeme na trhu aktivně vyhledávat podniky, které by vaším preferencím mohly vyhovovat. Pokud se v naší databázi v budoucnu objeví společnost, která spadá do vašich preferencí, budeme vás obratem kontaktovat.

3. Domluvíme schůzku s prodejcem

Jakmile budete mít v hledáčku konkrétní firmu, poskytneme vám o firmě bližší informace. Poté domluvíme schůzku s prodejcem. Vaše anonymita zůstane až do schůzky zachovaná.

4. Proběhne prověrka kupovaného podniku

Následuje prověření všech finančních, provozních, majetkových a jiných aspektů v dané společnosti. Prověrku můžete s naší pomocí vykonat sami, nebo ji za vás vykoná vámi nebo námi zvolený specialista na due dilligence.

5. Připravíme veškerou smluvní dokumentaci

Jelikož je prodej společnosti (podílu v ní) náročná operace, zajistíme také konzultace a veškeré právní a administrativní služby spojené s prodejem společnosti. Zastoupíme vás i před obchodním rejstříkem. Navrhneme také nejvhodnější strukturu prodeje z daňového a právního hlediska.

6. Zrealizujeme obchod

V případě, že vše proběhne hladce a budete mít o firmu stále zájem, uskuteční se transakce, během které se postaráme také o administrativní záležitosti. Vše bude probíhat za účasti našeho právníka.