IT projekt provozující webovou aplikaci na tvoření „smart“ videí

Investiční teaser

Celá ČR, Celá SR, Česká republika

číslo nabídky: 170033

Návratnost 2 roky
Prodejní cena 1 500 000 Kč
Roční tržby
Tržby vyjádrují celkový roční objem výkonů podniku, které podnik získal prodejem tovaru a služeb během účetního období.
3 570 000 Kč
Roční EBITDA
EBITDA je finanční ukazatel provozní výkonnosti podniku. Roční EBITDA je vyjádřeno jako zisk před odečtením úroků, daní a odpisů v daném roce.
1 820 000 Kč
Aktiva
Celková výše dlouhodobého a oběžného majetku ve firmě vyjádřena v netto účetních hodnotách.
0 Kč
Čistý dluh
Čistý dluh je ukazatel zadluženosti firmy. Je vyjádřen jako výše úročeného úvěru minus hotovost ve firmě.
0 Kč
Zaměstnanci
Počet zaměstnanců zaměstnaných ve firmě na trvalý pracovní poměr ke dni zveřejnění nabídky.
1

Globální působnost

Obrovský potenciál na trhu

Rychlá návratnost

Základní informace

Předmětem prodeje je obchodní závod provozující inovativní webovou aplikaci na editaci videa na webe, tzv. „smart video“ s názvem Vidgeos. 

Vidgeos je přelomová webová aplikace pro vytváření inteligentních videí, která rozšiřuje hranice toho, co mohou marketéři říct prostřednictvím videa. To všechno umožňuje zákazníkovi vytvářet v rámci rozhraní typu drag-and-drop.

Aplikace zákazníkům nabízí množství profesionálních šablon pro tvorbu videa, velký výběr animací a speciálních efektů pro vytvoření videa. Výstupní videa jsou vysoce interaktivní – je možné dokonce nastavit, aby zákazníkova videa automaticky rozpoznala jazyk diváků – co znamená, že když někdo z Německa sleduje video, text bude automaticky přeložen do němčiny. Pro marketéry/zákazníky to znamená, že může svá videa adresovat globálně. Aplikace Vidgeos také přichází s inteligentními prvky, které umožní zákazníkům přidat například čas, datum nebo umístění diváka, nákupní tlačítka nebo e-mailové přihlašovací formuláře, aby bylo možné videem skutečně upoutat pozornost. Více o aplikaci , případně ukázky smart videí je možné najít na webu http://vidgeos.com/ . Pro zájemce o koupi aplikace není problém vytvořit demo účet, přes který je možné si skutečně osahat aplikaci.

Aplikace v současnosti vlastněná společností z Velké Británie, jeden z tvůrců aplikace je však českého původu. Jelikož jde o čistě internetový business, je možné provozovat aplikaci i z ČR nebo SR, resp. celého světa. Projekt již funguje 1 rok a 3 měsíce, za ten čas však stihl vydělat na svůj vývoj a vydělává nadále.

Aplikace vydělává z prodeje měsíčního předplatného potřebného pro vstup do aplikace. Za první rok projekt z podeje utržil cca 13 mil. Kč, přičemž má velmi nízké provozní náklady. Díky stabilním měsíčním předplatitelům generuje aplikace pasivní příjem cca 80.000,- Kč měsíčně.

Projekt zaměstnává 1 zaměstnance jako zákaznickou podporu.

Podmínkou prodávajícího je udržení současných klientů při podmínkách, při kterých licenci zakoupili – aktivní customer support, rozvoj aplikace nebo její udržení v současném stavu.

Majetek

Hmotný majetek

 • žádný

Nehmotný majetek

 • inovativní webová aplikace
 • propracovaný prodejný web
 • reference
 • 2000 emailů na klienty
 • měsíční předplatitelé
 • množství recenzí online

Zaměstnanci

Zákaznická podpora: 1x

Zadluženost

žádná

Finance

Celkové roční tržby

 • 2016: 13 629 000 Kč 
 • 2017 (1-4): 1 190 000 Kč

Roční zisk (EBITDA)

 • 2016: 6 280 000 Kč
 • 2017 (1-4): 608 000 Kč

Ostatní informace

Délka fungování: 1 rok 4 měsíce

Důvod prodeje: majitelé se soustředí na jiné projekty

Právní forma: UK LLP (neprodává s UK firma)

Předmět prodeje: obchodní závod (aplikace)

Hodnocení Business Brokera

Rentabilní projekt ve fázi generující stabilní zisk je vhodný pro investora, který rád investuje do inovací, případně v oblasti internetového marketingu. Tržby jsou již zkonsolidované a nepředpokládá se jejich pokles, na druhé straně je však možné marketingem zvýšit povědomí o aplikaci a znásobit tržby. Investor dostane za své peníze hotové řešení, které se již prodává, stabilní příjem z dlouhodobých předplatitelů je určitě lákadlem. Návratnost do dvou let je velmi dobrá.

Mám zájem o více informací

Ing. Tomáš Šuverík

jednatel společnosti

zástupce pro: Jihomoravský kraj, Středočeský kraj, Jihočeský kraj
+420 731 788 155
suverik@inbase.cz

V případě zájmu nám napište!