Strojírenská výroba s úspěšnou historií

Investiční teaser

Moravskoslezský kraj, Česká republika

číslo nabídky: 170009

Fotografie je ilustrační
Prodejní cena 50 000 000 Kč
Roční tržby
Tržby vyjádrují celkový roční objem výkonů podniku, které podnik získal prodejem tovaru a služeb během účetního období.
75 000 000 Kč
Roční EBITDA
EBITDA je finanční ukazatel provozní výkonnosti podniku. Roční EBITDA je vyjádřeno jako zisk před odečtením úroků, daní a odpisů v daném roce.
na vyžádání
Aktiva
Celková výše dlouhodobého a oběžného majetku ve firmě vyjádřena v netto účetních hodnotách.
68 500 000 Kč
Čistý dluh
Čistý dluh je ukazatel zadluženosti firmy. Je vyjádřen jako výše úročeného úvěru minus hotovost ve firmě.
5 000 000 Kč
Zaměstnanci
Počet zaměstnanců zaměstnaných ve firmě na trvalý pracovní poměr ke dni zveřejnění nabídky.
48

Hodnotná nemovitost

Nasmlouvané zakázky

Více než 20 let historie

Základní informace

Předmětem prodeje je společnost zabývající se strojírenskou výrobou. Mezi její výrobní program patří např.: výroba ocelových konstrukcí a komponentů konstrukcí, výroba strojních části, klasické i CNC obrábění, výroba hřeblových dopravníků a výroba komponentů důlních strojů.

Ve vlastnictví společnosti se nachází výrobní areál o rozloze 12 537 m2, se zastavěnou plochou 4 061 m2. V areálu se nachází výrobní hala, administrativní budova, zámečnická dílna a lakovna. Část nevyužitých administrativních prostor je pronajata. Prostory jsou částečně nové a částečné rekonstruované, jsou tedy ve velmi dobrém stavu. Hodnota areálu vč. strojního vybavení byla stanovena znaleckým posudkem na 95 000 000 Kč.

Součástí podniku je následující technologické vybavení: 3 CNC horizontální vyvrtávačky, 2 CNC frézky, 2 CNC dělení materiálu (plasma), 1 CNC vertikální soustruh + 2 konvenční, 18 svařovacích agregátů a další vybavení pro zámečnickou výrobu a montáž. Součástí je také vozový park a logistické vybavení (např. mostový jeřáb).

Společnost vlastní také všechny potřebné certifikáty a součástí prodeje jsou samozřejmě také smlouvy a kontakty na odběratele a dodavatele, know-how a dobré jméno u zákazníků.

V podniku je momentálně zaměstnáno 48 zaměstnanců: 1x ředitel (majitel), 1x sekretářka, 1x účetní, 1x obchodník, 3x nákupčí, 3x technolog, 2x mistr, 1x elektrikář, 2x bezpečnostní technik, 1x výstupní kontrolor, 2x vrátný, 2x uklízečka a 28 dělníků obrábějících kovy.

Současný majitel vykonává funkci generálního ředitele a na této pozici ho proto bude muset po prodeji nahradit nový majitel, nebo jiný zaměstnanec. Společnost je jinak zcela funkční a může bez přestání fungovat ihned po nabytí novým majitelem.

Z důvodu slabší obchodní činnosti a nedostatku inovací v průběhu posledních let, poklesli tržby společnosti. Ty dosahovali v minulosti hodnot kolem 200 mil. Kč. Kapacita výroby se tedy nevyužívá naplno a nabízí potenciál pro někoho kdo by byl schopný podnik činnosti podniku pozvednout.

Společnost nemá žádné závazky vůči státu a nevede žádné soudní spory. Podnik se prodává z důvodu odchodu majitele do důchodu.

 

Majetek

Hmotný majetek

 • 3 CNC horizontální vyvrtávačky
 • 2 CNC frézky
 • 2 CNC dělení materiálu (plasma)
 • 1 CNC vertikální soustruh + 2 konvenční
 • 18 svařovacích agregátů
 • další vybavení pro zámečnickou výrobu a montáž

Nehmotný majetek

 • certifikáty pro výrobu
 • smlouvy a kontakty na odběratele a dodavatele
 • know-how
 • dobré jméno u zákazníků

Nemovitosti

Výrobní areál: 12 537 m²

 • zastavěná plocha: 4 061 m²
 • budovy: výrobní hala, administrativní budova, zámečnická dílna a lakovna
 • odhad ceny: 95 000 000 Kč

Zaměstnanci

Počet zaměstnanců: 48

Struktura zaměstnanců: 1x ředitel (majitel), 1x sekretářka, 1x účetní, 1x obchodník, 3x nákupčí, 3x technolog, 2x mistr, 1x elektrikář, 2x bezpečnostní technik, 1x výstupní kontrolor, 2x vrátný, 2x uklízečka a 28 dělníků obrábějících kovy

Zadluženost

Typ dluhu: leasing na 2 osobní auta

Finance

Průměrné roční tržby: 75 000 000 Kč

Průměrný roční zisk: na vyžádání

Ostatní informace

Délka fungování: 23 let

Důvod prodeje: důchodový věk

Právní forma: s.r.o.

Předmět prodeje: 100% podíl v s.r.o.

 

Hodnocení Business Brokera

Jedná se o zavedený podnik, vhodný pro investora, který by věděl využít jeho potenciál. Objem výroby je možné navýšit 2 – 3 násobně, čemu odpovídají i výsledky z minulosti. Pro zvýšení výkonnosti přitom může postačit jen malý impulz v oblasti obchodu. Velmi vhodné také pro podobné společnosti v rámci expanze.

Mám zájem o více informací

Michal Volník

jednatel společnosti

+420 702 929 980
volnik@inbase.cz

V případě zájmu nám napište!