Výroba lázeňských oplatků s vlastní recepturou

Investiční teaser

Jihomoravský kraj, Česká republika

číslo nabídky: 160087

Prodejní cena 12 500 000 Kč
Roční tržby
Tržby vyjádrují celkový roční objem výkonů podniku, které podnik získal prodejem tovaru a služeb během účetního období.
7 000 000 Kč
Roční EBITDA
EBITDA je finanční ukazatel provozní výkonnosti podniku. Roční EBITDA je vyjádřeno jako zisk před odečtením úroků, daní a odpisů v daném roce.
1 000 000 Kč
Aktiva
Celková výše dlouhodobého a oběžného majetku ve firmě vyjádřena v netto účetních hodnotách.
10 000 000 Kč
Čistý dluh
Čistý dluh je ukazatel zadluženosti firmy. Je vyjádřen jako výše úročeného úvěru minus hotovost ve firmě.
na vyžádání
Zaměstnanci
Počet zaměstnanců zaměstnaných ve firmě na trvalý pracovní poměr ke dni zveřejnění nabídky.
18

Potenciál růstu

Unikátní know-how

Zavedená značka

Základní informace

Předmětem prodeje je společnosti, která se zaměřuje na výrobu lázeňských oplatků. Společnost působí na trhu již 25 let a za tuto dobu si vybudovala velmi dobré jméno mezi svými odběrateli po celé ČR, ale i v zahraničí.

Sídlo společnosti i samotná výroba se nachází v provozovně o rozloze přibližně 1000 m2. Nemovitost, ve které je umístěna provozovna, nebude součástí prodeje společnosti, ale v případě zájmu by zde mohla celá společnost zůstat sídlit. Provozovna se nachází na velmi lukrativním místě nedaleko hlavní silničního tahu.

Součástí prodeje společnosti je samozřejmě veškeré vybavení a technologie, které jsou nezbytné pro výrobu lázeňských oplatků. V případě zájmu je tu i možnost veškeré vybavení a technologie přesunout do jiné provozovny, kterou např. nový majitel již vlastní.

Nehmotný majetek, který bude k dispozici, zahrnuje zejména webové stránky, kontakty na kvalitní dodavatele a stálé odběratele, ochrannou známku a kompletní know-how. Za zmínku určitě stojí ten fakt, že majitel si sám metodou ,,pokus omyl“ přišel na veškeré receptury a postupy výroby.

Společnost je na trhu natolik zavedená, že objednávky jsou naplánované několik týdnů dopředu. Z kapacitních důvodů se některé objednávky musí i odmítat. Ve společnosti funguje dvousměnný provoz, ale dle slov majitele by byl s přehledem vytížený i provoz trojsměnný. Z výše uvedeného vyplývá možnost zvýšení celkové výtěžnosti výroby a s tím související potenciál růstu.

Ve společnosti je momentálně zaměstnáno 18 zaměstnanců. Z toho 3 zaměstnanci pracují na administrativních pozicích a 15 zaměstnanců obstarává výrobu. Dle slov majitele se s postupnou automatizací dá počet zaměstnanců částečně snížit.

Současný majitel zastává ve společnosti spoustu funkcí, což je spjato s poměrně velkou časovou náročností. Ovšem jeho pozici by do budoucna mohl zastupovat vedoucí výroby, a nový majitel se mohl např. starat jen o obchodní činnost.

Důležité je zmínit, že společnost nemá žádné dluhy.

Zajímavé je i to, že společnost pracuje s minimálně 30% marží. Co se týče tržeb, ty se pohybují v posledních letech konstantně okolo 7 000 000 Kč.

Společnost je zcela funkční a může bez přestání fungovat ihned po nabytí novým majitelem. Předání know-how a zaškolení nového majitel do procesu výroby je samozřejmostí.

Majitel prodává společnost z rodinných a zdravotních důvodu.

 

Majetek

Hmotný majetek

  • veškeré zařízení nutné pro výrobu

Nehmotný majetek

  • web
  • seznam dodavatelů a odběratelů
  • know-how
  • ochranná známka

Pronájmy

Provozovna: 1 000 m²

  • nájemné: 50 000 Kč / měsíc

Zaměstnanci

Administrativa: 3x

Pracovník výroby: 15x

Finance

Celkové roční tržby

  • 2015: 7 000 000 Kč

Ostatní informace

Délka fungování: 25 let

Důvod prodeje: rodinné a zdravotní důvody

Právní forma: s.r.o.

Předmět prodeje: obchodní závod (veškerý hmotný i nehmotný majetek)

 

Hodnocení Business Brokera

Zajímavá investice do výrobně-prodejní společnosti s 25-letou tradicí. Možnost potencionálního růstu. Společnost je velmi dobře zavedená a má odběratele po celé České republice. Ochranná známka součástí prodeje.

Mám zájem o více informací

Jiří Finger

business broker

+420 602 775 616
finger@inbase.cz

V případě zájmu nám napište!