Zavedené fitness centrum s širokou základnou klientů

Investiční teaser

Moravskoslezský kraj, Česká republika

číslo nabídky: 170040

Rychlá návratnost
Prodejní cena 480 000 Kč
Roční tržby
Tržby vyjádrují celkový roční objem výkonů podniku, které podnik získal prodejem tovaru a služeb během účetního období.
1 100 000 Kč
Roční EBITDA
EBITDA je finanční ukazatel provozní výkonnosti podniku. Roční EBITDA je vyjádřeno jako zisk před odečtením úroků, daní a odpisů v daném roce.
450 000 Kč
Aktiva
Celková výše dlouhodobého a oběžného majetku ve firmě vyjádřena v netto účetních hodnotách.
na vyžádání
Čistý dluh
Čistý dluh je ukazatel zadluženosti firmy. Je vyjádřen jako výše úročeného úvěru minus hotovost ve firmě.
0 Kč
Zaměstnanci
Počet zaměstnanců zaměstnaných ve firmě na trvalý pracovní poměr ke dni zveřejnění nabídky.
v textu

Dobré jméno

Potenciál růstu

Rychlá návratnost

Základní informace

Předmětem prodeje je zavedené výdělečné fitness centrum s širokou základnou klientů a historií od roku 2009. V roce 2015 bylo fitness centrum přejmenováno a byl vytvořen kompletně nový design (nová značka / brand, nové polepy, výmalba, nově nastavený systém fungování). Centrum navštěvuje mnoho klientů díky skvělému přístupu jeho osazenstva, širokému záběru a profesionalitě. Konkrétně jsou pravidelně pořádány skupinové lekce, osobní tréninky, spolupráce se školami, práce s dětmi, těhotnými ženami, miminky. Aktuálním hitem jsou unikátně pojaté lekce jógy, které klientky velmi oceňují, lekce jsou pravidelně plně obsazené.

Fitness centrum si získalo pevnou pozici na Hlučínském trhu díky skvělému prostředí, profesionálnímu individuálnímu přístupu a také mimo jiné díky spolupráci s městem Hlučín (např. „den zdraví“). V Hlučíně v tomto typu sportovních aktivit neexistuje konkurence. Centrum pokrývá rozlehlou spádovou oblast Ludgeřovic, Petřkovic, Bobrovníků, Dolního Benešova, Darkovic, Darkoviček, Hati, Bohuslavic, Píště, Děhylova a také Ostravy. Fitness centrum se nachází v centru města nedaleko náměstí. Velkou výhodou je skvělá dopravní dostupnost ať už vlakem nebo autobusem. Obojí je v pohodlném pěším dosahu (autobusové nádraží 4 minuty a zastávka vlaku 8 minut chůze).

Potenciálem rozvoje fitness centra můžou být možnosti pronajímání sálů, možnost pořádání víkendových pobytových akcí, nebo pořádání školení kurzů. Aktuálně má centrum 100 aktivních klientů – držitelů permanentek. Výhodou jsou také smlouvy s pojišťovnami a možnost využívání benefitů pro pojištěnce a zaměstnance firem.

Majitelka centrum aktuálně provozuje jako OSVČ a důvodem prodeje je stěhování, založení nové firmy a přesun do sektoru osobního rozvoje a školení. Majitelka je ochotná nového majitele / majitelku zaškolit a pravidelně dojíždět na lekce. K dispozici ke spolupráci je celkem 10 zaškolených instruktorů. Počet zaměstnanců (na DPP) kolísá od 4 do 13 dle potřeby. 

 

Majetek

Hmotný majetek

 • kompletní vybavení recepce
 • fitness vybavení – spinningová kola, trampolínky, činky, bosu, míče, gumičky, overbally, podložky, tyče, kettlebelly, vibrační plošina, boxovací trenažer, dětský koutek, šatní skříňky, výdejník na vodu, rádio
 • kompletní výmalba prostor (2 roky)
 • velkoplošná zrcadla
 • běhací pás
 • doplňkové zboží

Nehmotný majetek

 • nově redesignované webové stránky
 • online rezervace (jednoduchý kontaktní formulář)
 • Facebooková stránka
 • Instagramový účet
 • databáze 500 klientů
 • marketingové materiály
 • know-how

Pronájmy

Provozovna: 112 m²

 • nájemné: 18 000 Kč / měsíc

Zaměstnanci

Instruktoři: 10 zaškolených

DPP: 4 až 13 – dle potřeby

Finance

Celkové roční tržby

 • 2016: 800 000 Kč
 • 2015: 1 500 000 Kč
 • 2014: 1 000 000 Kč

Ostatní informace

Délka fungování: 8 let (4 roky se současným majitelem)

Důvod prodeje: stěhování majitele

Právní forma: OSVČ

Předmět prodeje: hmotný a nehmotný majetek (obchodní závod)

 

Hodnocení Business Brokera

Již při aktuální výkonnosti nabízí toto podnikání velmi rychlou návratnost. Je vhodné zejména pro někoho z daného regionu, kdo se bude věnovat dalšímu rozvoji firmy. I přes to, že součástí je vícero zodpovědných a schopných instruktorů, majiteľ by měl mít sám vztah k této činnosti a měl by se věnovat organizaci nových akcí, navazování nových kontaktů a šíření značky fitness centra.

Mám zájem o více informací

Michal Volník

jednatel společnosti

+420 702 929 980
volnik@inbase.cz

V případě zájmu nám napište!