MENU ☰

Prodej 11 nájemních bytů v Pardubickém kraji

Pardubický kraj, Česká republika

číslo nabídky: 181002

Fotografie je ilustrační
Cena/výše investice9 000 000 Kč

Roční výnos z nájmu 660 000 Kč

Potenciální roční výnos 7 %

Využití kapacity 100 %

Plocha bytů  300 m2

Počet bytů  11 

Dlouhodobá investice

Dlouhodobí nájemci

Pasivní příjem

Základní informace

Pro pasivnější investory nově nabízíme novou příležitost k investici do nemovitosti. Jedná se o 11 bytů 1+1 (27,40 m2) v osobním vlastnictví + podíl na společných prostorách a pozemku, které se nacházejí ve dvoupodlažním cihlovém bytovém domě. Bytový dům se nachází v Pardubickém kraji, cca 70 km východně od Pardubic, ve větším městě s cca 10 tisíci obyvateli, potřebnými úřady, dobrou dopravní obslužností, a rozrůstajícími se firmami. V regionu je dostatek pracovních míst a zároveň malá nabídka bytů.

Všechny byty jsou v současnosti obsazené nájemníky. Holé nájemné (bez záloh na energie a poplatků) za všech 11 bytů činí měsíčně 55.000 Kč, přičemž existuje plán zvýšit nájemné minimálně na 60.000 Kč. V regionu se předpokládá vyšší poptávka, vzhledem k růstu počtu obyvatelů a nedostatku bytů.

Do fondu oprav a za správcovství se platí 650Kč/byt/měsíc. Dům má novou plynovou kotelnu, která se realizovala před cca 3-5 lety. O byty se stará lokální spolehlivá realitní kancelář. Zajišťuje veškerou dokumentaci a organizaci zajišťování obsazenosti bytů. Když náhodou některý nájemník potřebuje ukončit nájem předčasně, není problém hned druhý týden, nejpozději do 15 dnů byt obsadit jiným nájemníkem.

Některé byty jsou po rekonstrukci, ostatní jsou v původním, obyvatelném stavu. Velkou výhodou investice do těchto bytů je skutečnost, že majitel má možnost realizace půdní vestavby a vytvořit tak nové bytové jednotky k prodeji nebo k pronájmu. K tomuto záměru již existují stavební plány, nicméně jsou staršího data, takže by bylo potřeba je pouze „oprášit“. Tyto stavební plány jsou součástí prodeje. Dle těchto plánů by namísto půdy mohly vzniknout např. celkem 3 byty (3+kk, 3+kk a 2+kk). Samozřejmě plány lze změnit dle potřeb investora a stavebních dispozic.

Jedná se o investici, která přináší zajímavý, pravidelný měsíční příjem. Díky většímu počtu bytů a snadnosti je obsadit nájemníky, je tato investice i relativně bezpečná, poskytující pozitivní cash-flow. Prodejní cena je 9 mil. Kč, roční výnos pro investora představuje 7%.

Mám zájem o více informací

Ing. Tomáš Šuverík

jednatel společnosti

zástupce pro: Jihomoravský kraj, Středočeský kraj, Jihočeský kraj
+420 731 788 155
suverik@inbase.cz

V případě zájmu nám napište!


Souhlasím s pravidelným zasíláním nových nabídek firem k prodeji.