Reference

Jak jsme svým klientům pomohli


Uskutečněné transakce


2015 Založení InBase
2016 Počet transakcí: 5
2017 Počet transakcí: 7
2018 Počet transakcí: 6
2019 Počet transakcí: 9
2020 Počet transakcí: 8
2021 Počet transakcí: 7
2022 Počet transakcí: 2

Založení společnosti InBase s.r.o. a vytvoření portálu inbase.cz. Získání prvních mandátů.

První úspěšné transakce v oblasti mikropodniků. Rozšiřování povědomí o InBase.

Vytvoření inbase.sk a rozšíření na slovenský trh. InBase na prvních příčkách ve vyhledávání v ČR.

Úspěšné větší transakce. Rozšíření o prodej neaktivních firem a investičních nemovitostí.

Zatím největší počet úspěšných prodejů. Nová partnerství doma i v zahraničí.

Početné transakce i během pandemie. Spuštění online valuační kalkulačky.

Pandemická situace stále ovlivňovala aktivitu na trhu firem. Spuštení InBase Advisory.

Aktivita na straně kupujících roste. Rok začal dvěma menšími tarnsakcemi.

Několik příkladů uskutečněných transakcí

Říjen 2021
 • Společnost: OPACKOVANEJ s.r.o.
 • Kupující: Maurice Ward Logistics, s.r.o.
 • Struktura: prodej 100% podílu
 • Obrat společnosti: 5 000 000 Kč

Prodej balíkové a paletové přepravy

Naším úkolem bylo pro majitele společnosti OPACKOVANEJ s.r.o. vyhledat kupujícího 100% podílu a zrealizovat celý prodejní proces. Důvodem byli jiné aktivity majitele, pro které potřeboval získat více času i kapitálu právě z prodeje této společnosti. V průběhu spolupráce nastalo ve společnosti několik změn, aby se postupně lépe připravila na prodej, co bylo zároveň důvodem proč celá realizace trvala delší dobu. Nakonec sa nám podařilo najít velmi vhodného zájemce, kterým byla společnost Maurice Ward Logistics, s.r.o., člen Maurice Ward Group, která je silnou přepravní a logistickou skupinou působící v 25 státech Evropy. Jednání proběhlo rychle a bez problémů a klientovi jsme pomohli hlavně s revizí a úpravou transakčních dokumentů.

Září 2021
 • Společnost: Round Wood CZ s.r.o.
 • Kupující: individuální investor
 • Struktura: prodej 100% podílu
 • Hodnota transakce: 6 – 8 mil. Kč

Prodej zavedené firmy zaměřené na dřevovýrobu

Majitel společnosti Round Wood CZ s.r.o., zaměřené na dílčí výrobu celodřevěných schodišť a zábradlí, se na nás obrátil s požadavkem prodeje 100% podílu ve společnosti z důvodu záměru odejít do důchodu. V společnosti InBase s.r.o. jsme případ zpracovali, identifikovali potenciální zájemce, přičemž do vážnějších jednání se dostalo několik potenciálních kupujících. Konečným zájemcem byl individuální investor, který měl zájem pokračovat ve stejné činnosti. Jednání o podmínkách transakce bylo komplikovanejší, finální podmínky odráželi kompromis mezi očekáváními prodávajícího a kupujícího. Jako poradce prodávajícího jsme se postarali o kompletní transakční dokumentaci, zahrnující SPA, smlouvu o prodeji nemovitosti a související dokumentaci.

Únor 2021
 • Hodnota transakce: 40 – 60 mil. Kč
 • Struktura: prodej 100% podílu
 • Obrat společnosti: 100 000 000 Kč

Stavební firma se zaměřením v zemědělství

Důvodem prodeje 100% podílu této společnosti byl důchodový věk majitele, který tento zavedený podnik s dlouhou historii neměl komu blízkému předat. Jelikož se jednalo o poměrně specificky zaměřenou stavební společnost a v poslední době byla také nižší poptávka po stavebních firmách obecně, nalezení zájemce v tomto případě trvalo delší dobu. Nakonec však InBase v hledání uspěl a podařilo se nám najít vhodného kupujícího, který bude v zavedené činnosti pokračovat a dále ji rozvíjet. V tomto případě bylo právě nalezení kupujícího hlavní činností InBase, o samotnou transakci se pak postaral prodávající s pomocí vlastních poradců.

Říjen 2020
 • Hodnota transakce: 20 – 30 mil. Kč
 • Struktura: prodej 100% podílu
 • Obrat společnosti: 30 000 000 Kč

Prodej rodinné firmy zaměřené na prodej šperků

Majitelé úspěšné rodinné firmy se s námi rozhodli spolupracovat ve věci prodeje jejich společnosti, zaměřené na prodej šperků a obdobného zboží. Majitel – zakladatel společnosti firmu vybudoval „na zelené louce“, po 20-ti letech se následně rozhodl své dlouhodobé úsilí zpeněžit a dopřát si klidnější životní styl. Společnost byla dlouhodobě zisková a nebyla ovlivněna krizemi, což představovalo pro investory atraktivní příležitost stabilně ziskové akvizice. Společnost InBase identifikovala a přivedla k jednáním několik seriózních investorů, ze kterých nejlepší podmínky nabídl soukromý investor. Společnost InBase následně zabezpečila veškerý právní servis, přípravu transakční dokumentace a poskytla prodávajícímu podporu v samotné realizační fázi transakce.

Červen 2020
 • Hodnota transakce: 2 – 4 mil. Kč
 • Struktura: prodej obch. závodu
 • Obrat společnosti: 8 mil. Kč

Prodej specializované firmy zaměřené na výrobu autoklíčů

Majiteli netradičně zaměřené firmy specializované na výrobu a prodej autoklíčů jsme pomáhali s prodejem jeho stabilní a dlouhodobě ziskové firmy. Majitel firmu provozoval jako fyzická osoba, prodej byl tedy strukturován jako prodej obchodního závodu. Jednalo se o velmi rychlý proces, několik zájemců jsme identifikovali již první týden po zveřejnění prostřednictvím webu InBase.cz. Následná realizační fáze zabrala jen přibližně 2 měsíce.

Prosinec 2019
 • Hodnota transakce: 6 – 10 mil. Kč
 • Struktura: prodej obch. závodu
 • Obrat společnosti: 9 500 000 Kč

Prodej závodu zaměřeného na opravu sudů

Majitel (OSVČ) se rozhodl ukončit svoji ziskovou činnost s ohledem na jeho zdravotní stav a kontaktoval nás s požadavkem prodat svoji firmu včetně strojního zařízení, zásob, know-how a kontaktů na dodavatele a odběratele. Vzhledem k specifickému zaměření šlo o relativně vysoce ziskovou činnost s rostoucím obratem a perspektivou pro budoucnost. InBase identifikoval a našel 11 potenciálních zájemců o koupi a uskutečnil prohlídky přímo ve společnosti. Finálním kupujícím byla strojírenská společnost, která si akvizicí rozšířila své portfolio činností. Společnost InBase navrhla strukturu transakce, připravila smluvní dokumentaci a realizovala prodej. Proces prodeje od prvního kontaktu s InBase po prodej zabral 9 měsíců.

Květen 2019
 • Hodnota transakce: 2 – 5 mil. Kč
 • Struktura: prodej 100% podílu
 • Obrat společnosti: 3 mil. Kč

Prodej velkoobchodu se spojovacím materiálem

Společnost InBase byla požádána zprostředkovat prodej specializovaného velkoobchodu se spojovacím materiálem, se sídlem ve Středočeském kraji. Společnost se specializovala na import produktů ze zahraničí a jejich distribuci organizacím se sériovou výrobou. Důvodem prodeje byl přechod majitele na jinou podnikatelskou činnost. Společnost InBase v zastoupení prodávajícího našla několik zájemců o koupi a zajistila veškerá jednání. Výsledkem bylo nalezení vážného zájemce, zpracování transakční dokumentace a zajištění samotného prodeje.

Duben 2019
 • Hodnota transakce: 10 – 15 mil. Kč
 • Struktura: prodej 100% podílu
 • Obrat společnosti: 40 mil. Kč

Prodej úspěšné společnosti zaměřené na dodávky okenních systémů

Majiteli dlouhodobě zavedené společnosti operující na trhu distribuce a montáže okenních systémů jsme pomáhali s prodejem společnosti. Majitel společnosti měl záměr oslovit tuzemských, ale i zahraničních potenciálních investorů ze stejného oboru. Firma InBase tedy zajistila aktivní oslovení potenciálních zájemců, přičemž do vážného jednání se dostaly dva zájemci. Společnost InBase následně dohlížela na průběh jednání o podmínkách a kooperovala při prověrce společnosti. Prodejní proces proběhl hladce a bez komplikací.

Březen 2019
 • Hodnota transakce: 1 – 1,5 mil. EUR
 • Struktura: prodej 100% podílu
 • Obrat společnosti: 2,2 mil. EUR

Prodej výrobce technologií pro automobilový průmysl

Majitelé zavedené slovenské společnosti s historií téměř 30 let se rozhodli prodat svůj podíl a přenechat vedení firmy mladším a motivovanějším majitelům. Společnost InBase pro majitele zpracovala obchodní případ, identifikovala zájemce, vedla celý proces a zpracovávala transakční dokumentaci. Transakce byla financována zčásti bankovním financování a zčásti z vlastních zdrojů kupujícího.

Prosinec 2018
 • Hodnota transakce: 10 – 15 mil. Kč
 • Struktura: prodej 100% podílu
 • Obrat společnosti: 70 000 000 Kč

Prodej úspěšného distributora a prodejce elektroniky

Majitel společnosti se obrátil na InBase s požadavkem najít zájemce o akvizici 100% podílu v jeho společnosti zaměřené na import a distribuci elektroniky z Asie. Společnost měla stabilní portfolio dodavatelů, stabilní místo na trhu a potenciál růstu, což z něj dělalo atraktivní společnost pro akvizici zahraničním subjektem. Společnost InBase během spolupráce identifikovala a oslovila několik zájemců, přičemž konečným kupujícím byla společnost s podobným zaměřením, která si akvizicí značně rozšířila své produktové portfolio.

Říjen 2018
 • Hodnota transakce: 40 – 50 mil. Kč
 • Struktura: prodej 100% podílu
 • Obrat společnosti: 80 000 000 Kč

Prodej velkoobchodu s autodoplňky

Majitel společnosti se rozhodl k odchodu do předčasného důchodu a kontaktoval nás s žádostí o nalezení vhodného kupujícího pro jeho firmu. Jednalo se o úspěšný velkoobchod s autodoplňky s rostoucím obratem a dobrým výhledem do budoucna. Společnost InBase, v zastoupení prodávajícího, oslovila několik potenciálních zájemců o koupi, majitel se nakonec dohodl se zahraničním zájemcem na velmi dobrých podmínkách. Kupujícím byla obdobně zaměřená společnost, kryta kapitálem zahraničního investičního fondu. Společnost InBase vykonala veškeré nezbytné úkony potřebné pro bezproblémový prodej společnosti. Prodej proběhl relativně rychle, od začátku spolupráce po úspěšný prodej uběhly 4 měsíce.

Červen 2018
 • Hodnota transakce: 2 – 5 mil. Kč
 • Struktura: prodej 100% podílu
 • Obrat společnosti: 5 500 000 Kč

Prodej menší zámečnické firmy

Majitel společnosti se na nás obrátil s žádostí o zastupování jeho firmy při jednání se zájemcem o koupi. Jednalo se o menší strojírenskou firmu se zajímavým zaměřením a dlouhou historií. Součástí naší práce bylo vyhledání a oslovení zájemců, příprava dokumentace transakce a kooperace při přípravě podkladů pro prověrku společnosti. Společnost InBase přivedla majiteli několik zájemců, proces prodeje trval přibližně půl roku. Akvizice byla kryta z vlastních zdrojů kupujícího.

Prosinec 2016
 • Hodnota transakce: 3 – 5 mil. Kč
 • Struktura: prodej 100% podílu
 • Obrat společnosti: 11 000 000 Kč

Prodej cestovní kanceláře

Majitel společnosti se na nás obrátil se žádostí o nalezení kupujícího v době, kdy se rozhodl soustředit na svoji druhou, jiným směrem zaměřenou, firmu. Společnost měla dlouhodobě budované portfolio loajálních zákazníků a stabilní výši tržeb. Kupujícím byl menší investiční fond, který zařadil společnost do svého portfolia společností a do vedení dosadil nového manažera. Společnost InBase zastupovala prodávajícího v jednáních s investorem a byla součinná během celého procesu.

...a mnohem více

Zastupovali jsme i klienty z oborů jako je strojírenství, stavebnictví, gastro, velkoobchod, internetový prodej, atd.
Z důvodu diskrétnosti nemůžeme poskytnout reference ke všem případům, rádi se ale pobavíme konkrétněji na osobní schůzce.

Prodej firmy není lehká záležitost

Svou firmu prodáváte jenom jednou, je tedy dobré proces nepodcenit. V InBase Vám poradíme se strukturováním transakce, ať už máte firmu s obratem jednotek, nebo stovek milionů. Ozvěte se nám a skonzultujeme Váš záměr.

Napište nám