Koupě fungujícího podniku může být i výhodnou investicí - InBase
< Zpět na přehled článků

Koupě fungujícího podniku může být i výhodnou investicí

29. května 2016

sp3-v-roba-ve-firme-sp-kromer-z-kdeFungující podniky k prodeji

Přesto, že investování do fungujících podniků je již v západních zemích běžnou praxí téměř pro každého, na našem území je blízké jen malému počtu lidí.

Fungující podnik je na rozdíl od investic v bankách, nebo na burze samozřejmě méně pasivní formou investice a vyžaduje určitý čas investora. Na druhou stranu dává investorovi moc ovlivnit to, jak se jeho investice zhodnotí. Mezi podniky se také najde hodně takových, které mají procesy dobře zavedené a od investora budou vyžadovat minimum času.

Podniky, které vyžadují více času svého majitele, jsou pak vhodné zejména pro ty, kteří rádi podnikají, nebo by chtěli podnikat, ale také pro ty, kteří se chtějí osvobodit od statutu zaměstnance a být svým pánem.

Zavedený podnik – nižší riziko

Koupa fungujícího podniku má pak vícero výhod, v porovnání se založením nového podniku:

  1. Podnikatel nečelí riziku, že o jeho produkt nebo službu nebude zájem, protože investuje do takého podniku, který již má toto zjištění za sebou.
  2. Podnik již má určitou historii, pozici na trhu, množství informací o zákaznících a proto bude plánování jeho budoucnosti a předpoklad návratnosti investice mnohem snadnější.
  3. Investor může v téměř okamžiku pokračovat v činnosti podniku a vyhnout se tak všem činnostem spojeným s jeho založením, hledáním dodavatelů, zaměstnanců, nákupem majetku, apod.

Záleží tedy jenom na výběru toho správného podniku a z investice můžou okamžitě plynout zisky.