Zamýšlíte akvizici firmy?

Vybírejte z naší přehledné databáze firem na prodej

Proč koupit firmu přes InBase?

žádná provize

Zaplatíte jen kupní cenu podniku


Pokud si vyberete z naší nabídky firem na prodej, za zprostředkování akvizice neplatíte nic. Pracujeme na bázi success fee od prodávajícího takže podnik vás bude stát přesně tolik, jako kdybyste ho nalezli sami.

ochrana před neseriózními prodejci

Ochrana před neseriózními
prodejci firem

Nejsme inzertní portál! Nabídky firem jsou tvořeny našimi business brokery, na základě firemních dokumentů a komunikace s majiteli tak, aby co nejvíc odpovídali realitě.

nabídky pro každého

Nabídky vhodné pro každého


Můžete být společnost, která chce expandovat, profesionální investor nebo zaměstnanec, kterého již nebaví dělat na druhé. U nás najdete firmy různých velikostí a zaměření.

Jako kupující provizi neplatíte. Zdarma vám navíc:

  • Poskytneme veškeré potřebné informace o podniku
  • Umožníme komunikaci a schůzky s majitelem firmy
  • Budeme vám k dispozici při prověrce podniku
  • Vytvoříme návrh transakční dokumentace
  • Zajistíme také advokátní úschovu pro převodní cenu

Často kladené otázky

Co mě proces koupě firmy bude stát?

V případě, že si vyberete z aktuální nabídky InBase, neplatíte za zprostředkování jako kupující vůbec nic. S koupí firmy jsou samozřejmě často spojené další náklady, kterých výše záleží od toho, do jaké míry budete vyžadovat externí pomoc. Jedná se zejména o náklady na due diligence (právní, účetní a daňovou prověrku podniku) a také právní podporu při tvorbě nebo revizi převodních dokumentů.

Kolik času zabere kupní proces?

Jakmile naleznete společnost, o kterou máte zájem a s prodávajícím se shodnete na předběžných podmínkách prodeje, doba samotné realizace transakce pak záleží na rychlosti obou stran. Při firmách menší velikosti zpravidla trvá 1-3 měsíce. Nejdelší část bude tvořit prověrka společnosti (due diligence), a pak příprava a revize převodních dokumentů.

Jak zjistím hodnotu kupované společnosti?

Na tuto otázku neexistuje přesná odpověď, a to hlavně z důvodu toho, že se jedná hlavně o subjektivní pohled na přínos dané akvizice pro kupujícího. Možností výpočtu existuje vícero, ale zpravidla se vychází z historických výsledků podniku a v současnosti se většina firem prodává za 3-6 násobek průměru ukazatele EBITDA. Na hodnotu pak může mít vliv mnoho faktorů, jako hodnota majetku, stav pracovního kapitálu, pozice na trhu, nebo jakákoli významnější rizika. Orientační představu o hodnotě podniku, o který máte zájem, můžete zjistit zdarma přes valuační kalkulačku na našich stránkách.

Co když mě nezaujme nic z webové nabídky?

Pokud pro vás nic z aktuální nabídky není vhodné určitě je dobré nás kontaktovat. Rádi si poznačíme vaše preference a jakmile se objeví něco co by vás mohlo zaujmout budeme vás kontaktovat. Může se pak také jednat o neveřejné nabídky, nebo nabídky našich partnerů, které na našem webu běžně nenajdete. Pokud nemáte specifické preference doporučujeme zařazení do newsletteru, který vás bude pravidelně informovat o všech čerstvých nabídkách.

Umíte také firmy aktivně vyhledat?

Pokud máte jasnou představu o tom co chcete a nic z naší aktuální nabídky se vám nehodí, můžeme se také domluvit na aktivním vyhledání a oslovení společností. Podle vašich preferencí vyhledáme všechny vhodné společnosti na trhu a jednu po druhé je oslovíme s nabídkou k odkupu. Velkou výhodou je v tomto případě zachování vaší anonymity až do chvíle pokud nezjistíte, že je pro vás firma opravdu vhodná a má zájem o prodeji jednat.

Našel jsem vhodnou firmu, ale potřebuji pomoct s procesem.

To samozřejmě není problém. Rádi vás celým procesom provedeme a zajistíme poradenství ve všech směrech. Mít poradce i na straně kupujícího je běžnou praxí, proto určitě můžete využít našich zkušeností, aby zamýšlená akvizice vyšla přesně podle vašich představ.

Mám další otázky

Výběr podniku k akvizici není lehká záležitost

Pokud si z naší nabídky nevyberete máme několik možností jak vám dále pomoct s nalezením vhodné firmy právě pro vás. Odběr newslettru, zadání akviziční poptávky, nebo aktivní vyhledávání firem k akvizici - to všechno vám může pomoct abyste podnik podle vašich představ našli co nejrychleji.

Zjistěte více