Koupit zavedenou firmu - InBase

Zamýšlíte akvizici firmy?

Rádi vám pomůžeme najít kupujícího a provedeme vás celým procesem

Jak vám umíme pomoct?

Na straně kupujících pomáháme institucionálním klientům, investičním společnostem a fondům, ale i klientům z řad individuálních investorů.

Proč koupit firmu přes InBase?

žádná provize

Kupující za zprostředkování provizi neplatí

Pokud si vyberete z naší nabídky firem na prodej, za zprostředkování akvizice neplatíte. Pracujeme na bázi success fee od prodávajícího, takže firma vás bude stát tolik, jako kdybyste si ji nalezli sami, navíc ale pro vás bez nákladů za přípravu smluvní dokumentace.

ochrana před neseriózními prodejci

Ochrana před neseriózními prodejci firem

Nejsme inzertní portál! Nabídky firem na prodej jsou tvořeny našimi poradci, na základě úvodní analýzy firmy a interních firemních dokumentů tak, aby co nejvíc odpovídali realitě. Se všemi prodávajícími spolupracujeme na základě smlouvy.

nabídky pro každého

Nabídky vhodné pro všechny typy kupujících

Můžete být společnost, která chce expandovat, profesionální investor nebo třeba zaměstnanec s naakumulovanými prostředky, který chce koupit něco vlastního. U nás najdete firmy různých velikostí a zaměření, vhodné tak pro velké investory, tak pro individuální kupující.

Jako kupující provizi neplatíte. V rámci zprostředkování vám ale zabezpečíme:

  • Poskytneme veškeré potřebné informace o podniku
  • Umožníme komunikaci a schůzky s majitelem firmy
  • Budeme součinní při prověrce podniku (due diligence)
  • Vytvoříme celou transakční dokumentaci
  • Zajistíme advokátní nebo notářskou úschovu převodní ceny

Často kladené otázky

Co mě proces koupě firmy bude stát?

V případě, že si vyberete z aktuální nabídky InBase, neplatíte za zprostředkování jako kupující vůbec nic. S koupí firmy jsou samozřejmě často spojené další náklady, kterých výše záleží od toho, do jaké míry budete vyžadovat externí pomoc. Jedná se zejména o náklady na due diligence (právní, účetní a daňovou prověrku podniku) a také právní podporu při tvorbě nebo revizi převodních dokumentů.

Kolik času zabere kupní proces?

Jakmile naleznete společnost, o kterou máte zájem a s prodávajícím se shodnete na předběžných podmínkách prodeje, doba samotné realizace transakce pak záleží na rychlosti obou stran. Při firmách menší velikosti zpravidla trvá 1-3 měsíce. Nejdelší část bude tvořit prověrka společnosti (due diligence), a pak příprava a revize převodních dokumentů.

Jak zjistím hodnotu kupované společnosti?

Na tuto otázku neexistuje přesná odpověď, a to hlavně z důvodu toho, že se jedná hlavně o subjektivní pohled na přínos dané akvizice pro kupujícího. Možností výpočtu existuje vícero, ale zpravidla se vychází z historických výsledků podniku a v současnosti se většina firem prodává za 3-6 násobek průměru ukazatele EBITDA. Na hodnotu pak může mít vliv mnoho faktorů, jako hodnota majetku, stav pracovního kapitálu, pozice na trhu, nebo jakákoli významnější rizika. Orientační představu o hodnotě podniku, o který máte zájem, můžete zjistit zdarma přes valuační kalkulačku na našich stránkách.

Co když mě nezaujme nic z webové nabídky?

Pokud pro vás nic z aktuální nabídky není vhodné, určitě je dobré nás kontaktovat. Rádi si do systému uložíme vaše preference a jakmile se objeví něco, co by vás mohlo zaujmout, budeme vás kontaktovat. Může se pak také jednat o neveřejné nabídky, nebo nabídky našich partnerů, které na našem webu běžně nenajdete. Pokud nemáte specifické preference, doporučujeme zařazení do newsletteru, který vás bude pravidelně informovat o všech čerstvých nabídkách.

Umíte také firmy aktivně vyhledat?

Pokud máte jasnou představu o tom co chcete a nic z naší aktuální nabídky se vám nehodí, můžeme se také domluvit na aktivním vyhledání a oslovení společností. Podle vašich preferencí vyhledáme všechny vhodné společnosti na trhu a jednu po druhé je oslovíme s nabídkou k odkupu. Velkou výhodou je v tomto případě zachování vaší anonymity až do chvíle pokud nezjistíte, že je pro vás firma opravdu vhodná a má zájem o prodeji jednat. V tomto případě se jedná o placenou službu, rádi vám uděláme cenovou nabídku.

Našel jsem si firmu ke koupi po vlastní ose, ale potřebuji pomoct s procesem.

To samozřejmě není problém. Rádi vás celým procesem provedeme a zajistíme poradenství ve všech směrech. Mít poradce i na straně kupujícího je běžnou praxí, proto určitě můžete využít našich zkušeností, aby zamýšlená akvizice vyšla přesně podle vašich představ.

Mám další otázky

Najít vhodnou firmu k akvizici není lehká záležitost

Pokud si z naší nabídky nevyberete, máme několik možností jak vám dále pomoct s nalezením vhodné firmy právě pro vás. Odběr newslettru, zadání akviziční poptávky, nebo aktivní vyhledávání firem k akvizici - to všechno vám může pomoct k tomu, abyste podnik podle vašich představ našli co nejrychleji.

Zjistěte více

Máte zájem o konzultaci vašeho akvizičního záměru?

Pokud zvažujete akvizici společnosti, rádi se s vámi o tomto záměru pobavíme.

Telefonicky nebo emailem, osobně nebo online. S diskrétností můžete na 100% počítat.

    Preferuji komunikaci:


    Odesláním formuláře uděluji společnosti InBase s.r.o. souhlas se zpracováním osobních údajů.