Prodat zavedenou firmu - InBase

Svůj podnik prodáváte jen jednou, udělejte to správně!

Rychlejší nalezení kupujícího a profesionální poradenství

Prodávejte svou firmu s námi

zařazení do databáze

Zařazení do nejsledovanější
databáze firem na prodej

Anonymní profil vaší firmy zviditelníme před potenciálními kupujícími. Kromě toho ji nabídneme investorům z naší databáze a také aktivně vyhledáme další potenciální zájemce.

provize až po prodeji

Pokud se podnik neprodá
provizi neplatíte

Provizi za zprostředkování prodeje si účtujeme jenom při úspěšném prodeji podniku kupujícímu, kterého jsme našli my. Proto nám provizi platit nemusíte, pokud se podnik přes InBase neprodá.

nevyžadujeme exkluzivitu

Nevyžadujeme exkluzivitu
prodeje podniku

Našim cílem je, aby se vaše firma rychle prodala, proto vám to nebudeme ztěžovat žádnou exkluzivitou. Svůj podnik tedy můžete vždy nabízet také sami, jakkoli uznáte za vhodné.

Jak to funguje

Často kladené otázky

Je moje firma vhodná k prodeji?

V zásadě lze prodat jakoukoli společnost, ale míra úspěchu je do značné míry určena připraveností společnosti na prodej a vhodným nastavením podmínek prodeje. Nejprve by společnost měla co nejméně záviset na majiteli a kromě toho je potřeba zajistit např. aby účetnictví bylo správné a aktuální a aby všechny ostatní informace o společnosti byly k dispozici na vyžádání. Také je rozumné mít zajištěné pokračování všech významných odběratelských a dodavatelských vztahů a také vztahů se zaměstnanci.

Kolik času zabere prodejní proces?

Proces prodeje firmy můžeme rozdělit do tří fází: příprava na prodej, hledání zájemce a realizace transakce. Některé společnosti jsou na prodej připraveny lépe než jiné, tato část proto může být velmi krátká, ale může trvat i měsíce až roky. Při dobře připravené společnosti se pak zájemce může najít v průběhu pár týdnů, až měsíců. Zájemců však může být mnoho a majitel si musí vybrat toho správného a shodnout se s ním na přijatelných podmínkách prodeje. Doba samotné realizace transakce pak záleží na rychlosti obou stran, ale při firmách menší velikosti zpravidla trvá 1-3 měsíce.

Jakou hodnotu má moje společnost?

Na tuto otázku neexistuje přesná odpověď, a to hlavně z důvodu toho, že každý kupující se na hodnotu firmy dívá subjektivně. Možností výpočtu existuje vícero, ale zpravidla se vychází z historických výsledků podniku a v současnosti se většina firem prodává za 3-6 násobek průměru ukazatele EBITDA. Na hodnotu pak může mít vliv mnoho faktorů, jako hodnota majetku, stav pracovního kapitálu, pozice na trhu, nebo jakákoli významnější rizika. Orientační představu o hodnotě vašeho podniku můžete zjistit zdarma přes valuační kalkulačku na našich stránkách.

Jakým způsobem budete hledat zájemce?

Při hledání zájemců čerpáme z vícero zdrojů. Tím prvým je náš portál, kde nabídky zveřejňujeme v anonymné formě a díky kterému se nám daří každým dnem získávat mnoho nových zájemců pro naše nabídky. To samozřejmě není všechno a při hledání využíváme také našich kontaktů, nebo napojení na různé partnery doma i v zahraničí. V případě, že náš portál a kontakty nejsou dostačující, umíme také aktivně vyhledat a oslovit další možné zájemce, kterými mohou být např. firmy z oboru prodávané společnosti.

Jaké výhody mi při prodeji poskytne poradce?

Prodej firmy je komplexní záležitost, se kterou se většina majitelů firem setká jen jednou za život. Celý proces si vyžaduje zkušenosti a přehled o trhu, jinak se může stát, že majitel nebude schopen kupujícího najít, nebo firmu prodá za nevýhodných podmínek. Velkou výhodou InBase je fungující a hodně navštěvovaná veřejná platforma a stovky kontaktů na potenciální zájemce, díky čemu jsme schopni najít kupující ve většině případů velmi rychle. Také se postaráme o celý proces prodeje, který kromě jednání se zájemci zahrnuje také daňové, účetní a první poradenství, které je při prodeji firmy nezbytné.

Kolik mě to bude stát?

Na začátku spolupráce si účtujeme nízký poplatek ve výši 10-20 tis. Kč, jako jistotu, že to s námi klient myslí vážně. Naší hlavní odměnou za pomoc při prodeji firmy je pak až provize při úspěšné realizaci transakce. Její výše se odvíjí od velikosti dané firmy a několika dalších parametrů. Obecně se však jedná o jednotky procent z hodnoty transakce a u větších firem je procento nižší. Ceník našich služeb pro prodávající naleznete zde.

Už máme o firmu zájemce, ale potřebuji pomoct s procesem.

To samozřejmě není problém. Rádi vás celým procesom provedeme a zajistíme poradenství ve všech směrech. Jelikož nemusíme vyvíjet čas a náklady na hledání zájemců budou pro vás naše služby levnější.

Jak velké a jak zaměřené firmy umíte prodat?

V rámci projektu InBase se zaměřujeme primárně na firmy v hodnotě od cca 2 do 50 mil. Kč. Větším firmám, které často vyžadují jiný, náročnější přístup, se věnujeme v rámci projektu InBase Advisory. Menším firmám by náklady za naše služby byly neúměrně vysoké k jejich prodejní ceně. Hranice jsou však jen orientační a každý případ posuzujeme individuálně. Co se týče zaměření firem, jsme otevřeni všem oborům.

Mám další otázky

Spočítejte si tržní hodnotu vaší firmy online

Výhody prodeje firmy přes InBase

profesionální podpora

Profesionální podpora během
prodeje společnosti

Během celého procesu nabízení a prodeje vašeho podniku jsou vám k dispozici naši business brokeři. Ti s vámi budou konzultovat vše potřebné a budou dohlížet na to, aby celá transakce proběhla podle vašich představ.

databáze investorů

Databáze investorů ihned
připravených ke koupi firmy

Využitím služeb InBase nejenom zvýšíte šance, že se vaše firma prodá, ale také, že se prodá rychleji. Pokud váš podnik zaujme někoho z naší aktuální databáze investorů, prodej se může uskutečnit velmi rychle.

důvěrnost informací

Důvěrnost informací
a zachování anonymity

Víme, že prodej firmy může být citlivou záležitostí, proto v našich nabídkách nezveřejňujeme identitu vás, nebo vašeho podniku. Identitu firmy včetně citlivějších informací sdělíme pouze vážným zájemcům a jen s vašim souhlasem.

Všechny služby

Expertní poradenství pro větší podniky

Vlastníte firmu s obratem 100+ mil. Kč a potřebujete komplexnější poradenství?

Pokud potřebujete pro vaši společnost nadstandardní služby, budou pro vás vhodnější služby sesterské společnosti InBase Advisory. InBase Advisory poskytuje komplexní poradenské služby v oblasti M&A a nejčastěji spolupracuje s majiteli společností s obratem 100 mil. - 1 mld. Kč.