O nás - InBase

O nás

Máme téměř 10 let praxe a zkušeností s prodejem fungujících a ziskových firem

Pomáháme majitelům firem předat svou firmu do správných rukou.

Společnost InBase s.r.o. vznikla v říjnu roku 2015 jako projekt dvou zakladatelů s myšlenkou zefektivnění trhu firem v České a Slovenské republice. Vzorem pro projekt byly zahraniční poradenské portály, které ale zakladatelé přizpůsobili na specifika československého trhu.

Platforma InBase se postupně stala oblíbenou nejen u prodávajících (zejména díky modernímu a individuálnímu přístupu poradců), ale též u investorů (pro přehlednost nabídek a strukturovanost informací). Během pár let se tak zakladatelům projektu podařilo vybudovat největší platformu se zdravými a fungujícími společnostmi na prodej v České republice a na Slovensku.


penize komora czechcrunch penize

Klasické M&A poradenství při prodeji firem rozšiřujeme o moderní online platformu.

Díky ní je spájení prodávajících s těmi správnými kupujícími mnohem efektivnější.

Za dobu existence InBase jsme vybudovali místo, kde se setkává nabídka a poptávka po zavedených firmách na prodej. Vytvoření takového trhu nabízí našim prodávajícím klientům efektivnější způsob nalezení zájemců o jejich firmu, na druhé straně zase širší a transparentnější výběr pro investory.

Určitě se ale nejedná pouze o inzertní portál - naše klienty provádíme celým procesem od úvodní konzultace až po podpis převodních smluv, plně zastupujeme i roli poradců při prodeji firem. Ke každému obchodnímu případu přistupujeme individuálně.

Historie společnosti

 • 2015Založení společnosti
 • 2016První úspěšně realizovaná transakce
 • 2017Rozšíření na slovenský trh
 • 2018Start zprostředkování prodeje neaktivních společností
 • 201940 úspěšně realizovaných transakcí
 • 2020Spuštění online valuační kalkulačky
 • 2021Realizace doposud největší a nejkomplexnější transakce
 • 2022Počátek divize Advisory, zaměřené na komplexnější projekty

Propojujeme prodávající s těmi správnými kupujícími.

Obrací se na nás majitelé firem z různých důvodů, např. potřeby generační obměny, absence nástupce, anebo vyhoření a potřeby životní změny. Na druhé straně pracujeme a komunikujeme s velkým počtem investorů, ať už strategických, finančních, anebo individuálních investorů se záměrem akvírovat vlastní společnost. Tyto dvě strany se v InBase snažíme spojit, a transakci profesionálně povést ke spokojenosti obou stran.

Efektivní "matching", tj. spojování prodávajících s vhodnými kupujícími, je silnou stránkou naší společnosti. Matching jsme schopni zajistit díky naší databázi firem na prodej a databázi potenciálních investorů. Od jiných zprostředkovatelů se lišíme hlavně modernějším a efektivnějším přístupem k prodejnímu procesu, což nám umožňuje pomáhat klientům za mnohem výhodnějších podmínek než ostatní M&A poradci.


Seznamte se s našim týmem

Ing. Michal Volník – poradce, jednatel a zakladatel InBase

Michal je jedním ze dvou zakladatelů a partnerů projektu InBase.cz a také jeho klíčovou osobou. Jako většina týmu má také zkušenosti ze světa financí. Titul inženýra získal na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity v Brně a ještě během studia začal získávat zkušenosti ze světa podnikové ekonomiky a poradenství, ale také např. i v auditu v rámci velké čtyřky. Po ukončení studia působil jako vedoucí ekonomického oddělení v menší poradenské společnosti a rukama mu přešlo mnoho projektů z oblasti korporátních financí a valuace společností.

Od roku 2015 kdy založil společnost InBase se věnuje výhradně transakčnímu poradenství a zprostředkování prodeje firem. Během této činnosti získal bohaté zkušenosti ze světa M&A a má za sebou desítky transakcí. Také měl možnost komunikovat se stovkami podnikatelů a investorů, a nahlédl do mnoha nejrůznějších firem, co mu dává velmi dobrý přehled o trhu firem, díky čemu může klientům poskytovat špičkové poradenství.

V současné době se kromě transakčního poradenství zaměřuje také na rozvoj InBase a jeho cílem je kromě jiného užší propojení se zahraničními trhy, s využitím zahraničních partnerů.

 


Ing. Tomáš Šuverík – poradce a jednatel InBase

Tomáš je jedním z dvou jednatelů a majitelů společnosti InBase s.r.o. a jednou z klíčových osob v rámci týmu.

Tomáš získal titul inženýra na Ekonomicko-správní fakultě, kde studoval specializaci Finance. Během studia i po studiích působil v ekonomicko-poradenském businessu, interním auditu a daňovém poradenství. Zkušenosti má i ze společnosti z velké čtyřky, kde působil v oddělení finančního auditu. Tyto zkušenosti z různých oblastí podnikových financí v zúročil v M&A poradenství, v kterém aktivně působí již více než 5 let.

Ve společnosti InBase se věnuje strategickému rozvoji platformy a samotnému transakčnímu poradenství. Vede též sekci pro prodej neaktivních firem a zprostředkování prodeje investičních nemovitostí. V rámci transakčního poradenství se specializuje na M&A poradenství v segmentu SMEs (malé a střední společnosti).

V společnosti InBase již Tomáš úspěšně vedl desítky projektů, při kterých působil jako poradce na prodávající straně. Díky těmto zkušenostem je schopen klientům na sell-side poskytnout komplexní poradenství a převádět je procesem prodeje od úvodní konzultace, přes nacenění podílu a identifikaci investorů až po samotnou realizaci a finalizaci prodeje.

Naše vize

Od svého založení jsme zprostředkovali prodej a nákup desítek společností v hodnotě mezi 1 - 200 mil. Kč. Z InBase chceme vybudovat největšího zprostředkovatele v oblasti akvizicí a prodeje firem v tomto segmentu, přičemž máme zájem neustále zvyšovat kvalitu a rozsah našich služeb. Usilujeme též o propojování zprostředkovatelů na trhu M&A, čímž dochází k efektivnějšímu propojení prodávajících a kupujících na trhu firem.

Pokud se rozhodnete pro spolupráci s InBase, uděláme vše proto, aby jste byli s naší službou spokojení.


Máte zájem o nezávaznou konzultaci?

Ať už zvažujete prodej své firmy, nebo akvizici společnosti, rádi se s vámi o tomto záměru pobavíme.

Telefonicky nebo emailem, osobně nebo online. S diskrétností můžete na 100% počítat.

  Preferuji komunikaci:


  Odesláním formuláře uděluji společnosti InBase s.r.o. souhlas se zpracováním osobních údajů.