Jak koupit firmu přes InBase?

S námi najdete tu správnou společnost

5 kroků ke koupi podniku z naší databáze

1. Prohlédnete si databázi podniků na prodej

V naší databázi najdete podniky ze všech možných kategorií. U každého podniku je uveden stručný popis činnosti, základní finanční informace a soupis majetku. Vyberete si ten, který se jeví jako nejvhodnější pro vás a kontaktujte nás přes príslušný formulář.

2. Poskytneme vám identifikaci podniku a další informace

Jakmile projevíte o některou z našich nabídek zájem, rádi vám zašleme další konkrétnější informace o firmě. Tyto informace však můžeme sdělit až po podepsání dohody o mlčenlivosti, kterou vám zašleme. V této fázi nám postačí záslání její podepsané kopie e-mailem.

3. Domluvíme schůzku s prodávajícím

Když si zaslané informace pořádně zanalyzujete a usoudíte, že vás daná firma stále zajímá, domluvíme schůzku s prodávajícím. Následovat může vícero schůzek, abyste majitele a jeho firmu lépe spoznali.

4. Proběhne prověrka kupovaného podniku

V další fázi by mělo nastat prověření všech finančních, provozních, majetkových a jiných aspektů v dané společnosti. Prověrku můžete s naší pomocí vykonat sami, nebo s pomocí vámi zvoleného specialistu na due diligence.

5. Právní záležitosti můžete nechat na nás

V rámci našich služeb pro prodávajícího je také vytvoření veškeré převodní dokumentace spojené s prodejem společnosti, zajištění advokátní úschovy a zápis převodu do veřejného rejstříku. Pokud se tedy s prodávajícím nedomluvíte jinak, můžete tyto záležitosti nechat na nás.