Reference

Jak s prodejem pomáháme majitelům firem

Jak svým klientům pomáháme?

Níže najdete několik příkladů, jak jsme pomohli majitelům firem s prodejem zavedené společnosti.

Prodej velkoobchodu s autodoplňky

 • Hodnota transakce: 40 - 50 mil. Kč
 • Prodávaný podíl: 100%
 • Obrat společnosti: 80 000 000 Kč

Majitel společnosti se rozhodl k odchodu do předčasného důchodu a kontaktoval nás, s žádostí o nalezení vhodného kupujícího jeho firmy. Jednalo se o úspěšný velkoobchod s autodoplňky s rostoucím obratem a dobrým výhledem do budoucna. Společnost InBase, v zastoupení prodávajícího, oslovila několik potenciálních zájemců o koupi, majitel se nakonec dohodl se zahraničním zájemcem na velmi dobrých podmínkách. Kupujícím byla obdobně zaměřená společnost, kryta kapitálem zahraničního investičního fondu. Společnost InBase vykonala veškeré nezbytné úkony potřebné pro bezproblémový prodej společnosti. Prodej proběhl relativně rychle, od začátku spolupráce po úspěšný prodej uběhly 4 měsíce.

Prodej výrobce technologií pro automobilový průmysl

 • Hodnota transakce: 1 - 1,3 mil. EUR
 • Prodávaný podíl: 100 %
 • Obrat společnosti: 2,2 mil. EUR

Majitelé zavedené slovenské společnosti s historií více skoro 30 let se rozhodli prodat svůj podíl a přenechat vedení firmy mladším a motivovanějším majitelům. Společnost InBase pro majitele zpracovala obchodní případ, identifikovala zájemce, vedla celý obchodní případ a zpracovávala transakční dokumentaci. Transakce byla financována zčásti slovenským bankovním subjektům, zčásti z vlastních zdrojů zájemců.

Prodej úspěšné společnosti zaměřené na dodávky okenních systémů

 • Hodnota transakce: 10 - 15 mil. Kč
 • Struktura transkace: prodej 100% podílu
 • Obrat společnosti: cca 40 mil. Kč

Majiteli dlouhodobě zavedené společnosti operující na trhu distribuce a montáže okenních systémů jsme pomáhali s prodejem společnosti. Majitel společnosti měl záměr oslovit tuzemských, ale i zahraničních potenciálních investorů ze stejného oboru. Firma InBase.cz tedy zajistila aktivní oslovení potenciálních zájemců, přičemž do vážného jednání se dostaly dva zájemci. Společnost InBase následně dohlížela na průběh jednání o podmínkách a kooperovala při prověrce společnosti. Prodejní proces proběhl hladce a bez komplikací.

Prodej závodu zaměřeného na opravu sudů

 • Hodnota transakce: 6 - 8 mil. Kč
 • Struktura transakce: prodej obchodního závodu
 • Obrat společnosti: 9 500 000 Kč

Majitel (OSVČ) se rozhodl ukončit svoji ziskovou činnost s ohledem na jeho zdravotní stav a kontaktoval nás s požadavkem prodat svou firmu včetně strojního zařízení, zásob, know how a kontaktů na dodavatele a odběratele. Vzhledem k specifickému zaměření šlo o relativně vysoce ziskovou činnost s rostoucím obratem a perspektivou pro budoucnost. Společnost InBase s.r.o. identifikovala a našla 11 potenciálních zájemců o koupi a uskutečnila prohlídky přímo ve společnosti. Finálním kupujícím byla strojírenská společnost, která si akvizicí rozšířila své portfolio činností. Společnost InBase navrhla strukturu transakce, připravila smluvní dokumentaci a realizovala prodej. Proces prodeje od prvního kontaktu s InBase po prodej zabral 9 měsíců.

Prodej úspěšného distributora a prodejce elektroniky

 • Hodnota transakce: 10 - 15 mil. Kč
 • Prodávaný podíl: 100 %
 • Obrat společnosti: 70 000 000 Kč

Majitel společnosti se obrátil na InBase s.r.o s požadavkem najít zájemce o akvizici 100% podílu v jeho společnosti, zaměřené na import a distribuci elektroniky z Asie. Společnost měla stabilní portfolio dodavatelů, stabilní místo na trhu a potenciál růstu, což z něj dělalo atraktivní společnost pro akvizici zahraničním subjektem. Společnost InBase během spolupráce identifikovala a oslovila několik zájemců, přičemž konečným kupujícím byla společnost s podobným zaměřením, která si akvizicí zančně rozšířila své produktové portfolio.

Prodej menší zámečnické firmy

 • Hodnota transakce: 2 - 4 mil. Kč
 • Prodávaný podíl: 100 %
 • Obrat společnosti: 5 500 000 Kč

Majitel společnosti se na nás obrátil s žádostí o zastupování jeho firmy při jednání se zájemcem o koupi. Jednalo se o menší strojírenskou firmu se zajímavým zaměřením a dlouhou historií. Součástí naší práce bylo vyhledání a oslovení zájemců, příprava dokumentace transakce a kooperace při přípravě podkladů pro prověrku společnosti. Společnost InBase s.r.o. přivedla majiteli několik zájemců, proces prodeje trval přibližně půl roku. Akvizice byla kryta z vlastních zdrojů kupujícího.

Prodej specializované firmy zaměřené na výrobu autoklíčů

 • Hodnota transakce: 3 - 4 mil. Kč
 • Struktura transkace: prodej obchodního závodu
 • Obrat společnosti: 7 - 8 mil. Kč

Majiteli netradičně zaměřené firmy specializované na výrobu a prodej autoklíčů z Prahy jsme pomáhali s prodejem jeho stabilní a dlouhodobě ziskové firmy. Majitel firmu provozoval jako fyzická osoba, prodej byl tedy strukturován jako prodej obchodního závodu. Jednalo se o velmi rychlý proces, několik zájemců jsme identifikovali již první týden po zveřejnění prostřednictvím webu InBase.cz. Následná realizační fáze zabrala jenom něco přes 2 měsíce.

Prodej cestovní kanceláře

 • Hodnota transakce: 3 - 5 mil. Kč
 • Prodávaný podíl: 100 %
 • Obrat společnosti: 11 000 000 Kč

Majitel společnosti se na nás obrátil se žádostí o nalezení kupujícího v době, kdy se rozhodl soustředit na svou druhou, jiným směrem zaměřenou firmu. Společnost měla dlouhodobě budované portfolio loajálních zákazníků a stabilní výši tržeb. Kupujícím byl menší investiční fond, který zařadil společnost do svého portfolia společností a do vedení dosadil nového manažera. Společnost InBase zastřešovala celou transakci, připravovala dokumenty k prověrce a zastupovala klienta v jednáních s investorem.

Prodej velkoobchodu se spojovacím materiálem

 • Hodnota transakce: 2 - 3 mil. Kč
 • Prodávaný podíl: 100 %
 • Obrat společnosti: cca 3 mil. Kč

Společnost InBase byla požádáná zprostředkovat prodej specializovaného velkoobchodu se spojovacím materiálem, se sídlem ve Středočeském kraji. Společnost se specializovala na import produktů ze zahraničí a jejich distribuci organizacím se sériovou výrobou. Důvodem prodeje byl přechod majitele na jinou podnikatelskou činnost. Společnost InBase s.r.o. v zastoupení prodávajícího našla několik zájemců o koupi a zajistila veškerá jednání. Výsledkem bylo nalezení vážného zájemce, zpracování transakční dokumentace, a zajištění samotného prodeje a bezproblémového převodu ceny za převod.

...a mnohem více

Zastupovali jsme i klienty z oborů jako je strojírenství, stavebnictví, gastro, velkoobchod, internetový prodej, atd.
Z důvodu diskrétnosti nemůžeme poskytnout reference ke všem případům, rádi se ale pobavíme konkrétněji na osobní schůzce.

Prodej firmy není lehká záležitost

Svou firmu prodáváte jenom jednou, je tedy dobré proces nepodcenit. V InBase Vám poradíme se strukturováním transakce, ať už máte firmu s obratem jednotek, nebo stovek milionů. Ozvěte se nám a skonzultujeme Váš záměr.

Napište nám