Michal Volník – poradce, jednatel a zakladatel InBase

Michal je jedním ze dvou zakladatelů a partnerů projektu InBase.cz a také jeho klíčovou osobou. Jako většina týmu má také zkušenosti ze světa financí. Titul inženýra získal na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity v Brně a ještě během studia začal získávat zkušenosti ze světa podnikové ekonomiky a poradenství, ale také např. i v auditu v rámci velké čtyřky. Po ukončení studia působil jako vedoucí ekonomického oddělení v menší poradenské společnosti a rukama mu přešlo mnoho projektů z oblasti korporátních financí a valuace společností.

Od roku 2015 kdy založil společnost InBase se věnuje výhradně transakčnímu poradenství a zprostředkování prodeje firem. Během této činnosti získal bohaté zkušenosti ze světa M&A a má za sebou desítky transakcí. Také měl možnost komunikovat se stovkami podnikatelů a investorů, a nahlédl do mnoha nejrůznějších firem, co mu dává velmi dobrý přehled o trhu firem, díky čemu může klientům poskytovat špičkové poradenství.

V současné době se kromě transakčního poradenství zaměřuje také na rozvoj InBase a jeho cílem je kromě jiného užší propojení se zahraničními trhy, s využitím zahraničních partnerů.