Výroba pokrývek hlavy s nemovitostí

Pardubický kraj, ČR

číslo nabídky: 190018

Omlouváme se,
tato nabídka již není aktivní
Kvalita, export
Prodejní cena 5 600 000 Kč
Čistý dluhČistý dluh je ukazatel zadluženosti firmy. Je vyjádřen jako aktuální výše nesplaceného dluhu k bankovním institucím. Zahrnuje investiční úvěry, provozní úvěry, hypoteční úvěry a např. i čerpané kontokorentní úvěry.
1 800 000 Kč
TržbyTržby společnosti (nebo obrat společnosti) vyjádrují celkový roční objem výkonů podniku, které podnik získal prodejem zboží a vlastních služeb během účetního období. Uvádíme údaj z posledního uzavřeného účetního období.
12 000 000 Kč
HistorieUvádíme, jak dlouho již firma působí na trhu. Údaj může být přibližný.
24 let
EBITDA EBITDA je finanční ukazatel provozní výkonnosti podniku. Při nabídkách uvádíme tzv. normalizovanou provozní EBITD-u, kterou kalkulujeme jako provozní zisk společnosti, očištěný o nákladové úroky, odpisy dlouhodobého majetku a náklady nesouvisející s předmětem prodeje.
na vyžádání
ZaměstnanciPočet zaměstnanců zaměstnaných ve firmě na trvalý pracovní poměr nebo částečný úvazek ke dni zveřejnění nabídky.
30

Hodnotné know-how

Kompletní technologie v ceně

Nemovitost součástí

Základní informace

Předmětem prodeje je společnost s.r.o. (100% obchodního podílu ve splacené výši 1 000 000 Kč) zabývající se výrobou pokrývek hlavy, jako jsou sportovní čepice, součásti uniforem, klobouky nebo například barety. Společnost funguje již více než 20 let, cca 50% produkce exportuje a její obrat je stabilní. Její výrobky lze najít například na hlavách policie, hasičů, myslivců nebo v českých divadlech a v televizi. V oblasti pokrývek hlavy uniformního typu má významné postavení na trhu.

Společnost zaměstnává 30 kvalifikovaných pracovníků a splňuje certifikáty kvality ISO 9001 a AQAP 2110. Díky svým kvalitním výrobkům se uplatňuje na náročném německém trhu. 

Výroba i administrativa jsou umístěny ve vlastní budově s cca 1000 m2.  Budova v r. 2017 prošla rekonstrukcí (nová střecha, nová okna a fasáda). Výrobní haly jsou vybaveny desítkami profesionálních šicích strojů, řezacími pilami, vysekávacími lisy apod.

Společnost využívá bankovní kontokorent s rámcem 1,8 mil. Kč, většinou využitý z poloviny. Součástí prodeje s.r.o. je jeho převzetí. Ostatní závazky budou okamžikem prodeje vyrovnány.

Součástí prodeje je vozidlo Transit Connect, kompletní vybavení výroby a administrativy, seznamy zákazníků a dodavatelů, aktuální skladová zásoba materiálu a hotových výrobků (k 04/2019) je ve výši 1,5 mil. Kč. 

Je možné zakoupit výrobní závod i bez nemovitosti za cenu 2,7 mil. Kč.

Současný majitel je ochoten po určitou dobu (dohodou) předávat know how. 

Hmotný majetek

 • 1x dodávkový automobil Transit
 • vybavení administrativy
 • kompletní strojní vybavení výrobních hal

Nehmotný majetek

 • seznamy zákazníků a dodavatelů
 • certifikáty ISO 9001, AQAP 2110
 • webové stránky, doména
 • know – how

Nemovitosti

 • výrobní haly cca 700 m2 + administrativa 350 m2
 • pozemek 555 m2

 

Zaměstnanci

THP: 4x, Dělnice ve výrobě: 26x

Zadluženost

Typ dluhu: kontokorent max. 1,8 mil. Kč

Celkové roční tržby

 • 2018: 11,8 mil. Kč
 • 2017: 11 mil. Kč
 • 2016: 12,8 mil. Kč
 • 2015: 12,2 mil. Kč

Roční zisk (EBITDA)

 • na vyžádání

Ostatní informace

Délka fungování: 20 let

Důvod prodeje: důchodový věk majitele

Právní forma: s.r.o.

Předmět prodeje: 100% podíl v s.r.o.

Hodnocení business brokera

Úkolem nového majitele bude tento stabilní podnik nastartovat využíváním moderních metod prodeje. Přepracovat webové stránky, zavést eshop, využívat sociální sítě, posílit obchod například zahraničním obchodním zástupcem. V tuzemsku je možné ve větší míře usilovat o státní zakázky (např. armáda). Výrobní kapacita má své rezervy, které lze také využít.

Doporučuji tento podnik jako rozšíření aktivit stávající a fungující společnosti z oblasti např. textilní výroby. Cena nabízeného podniku s nemovitostí je zajímavá.

Mám zájem o více informací

Podobné nabídky v databáze

Další nabídky

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Po podpisu dohody o mlčenlivosti (NDA) vám rádi poskytneme podrobnější informace.  Preferuji komunikaci: