Výroba pokrývek hlavy s nemovitostí - InBase

Výroba pokrývek hlavy s nemovitostí

Pardubický kraj, ČR

číslo nabídky: 190018

Omlouváme se,
tato nabídka již není aktivní
Kvalita, export
Prodejní cena 5 600 000 Kč
Čistý dluhČistý dluh je ukazatel zadluženosti firmy. Je vyjádřen jako aktuální výše nesplaceného dluhu k bankovním institucím. Zahrnuje investiční úvěry, provozní úvěry, hypoteční úvěry a např. i čerpané kontokorentní úvěry.
1 800 000 Kč
TržbyTržby společnosti (nebo obrat společnosti) vyjádrují celkový roční objem výkonů podniku, které podnik získal prodejem zboží a vlastních služeb během účetního období. Uvádíme údaj z posledního uzavřeného účetního období.
12 000 000 Kč
HistorieUvádíme, jak dlouho již firma působí na trhu. Údaj může být přibližný.
20+ let
EBITDA EBITDA je finanční ukazatel provozní výkonnosti podniku. Při nabídkách uvádíme tzv. normalizovanou provozní EBITD-u, kterou kalkulujeme jako provozní zisk společnosti, očištěný o nákladové úroky, odpisy dlouhodobého majetku a náklady nesouvisející s předmětem prodeje.
na vyžádání
ZaměstnanciPočet zaměstnanců zaměstnaných ve firmě na trvalý pracovní poměr nebo částečný úvazek ke dni zveřejnění nabídky.
30

Hodnotné know-how

Kompletní technologie v ceně

Nemovitost součástí

Základní informace

Předmětem prodeje je společnost s.r.o. (100% obchodního podílu ve splacené výši 1 000 000 Kč) zabývající se výrobou pokrývek hlavy, jako jsou sportovní čepice, součásti uniforem, klobouky nebo například barety. Společnost funguje již více než 20 let, cca 50% produkce exportuje a její obrat je stabilní. Její výrobky lze najít například na hlavách policie, hasičů, myslivců nebo v českých divadlech a v televizi. V oblasti pokrývek hlavy uniformního typu má významné postavení na trhu.

Společnost zaměstnává 30 kvalifikovaných pracovníků a splňuje certifikáty kvality ISO 9001 a AQAP 2110. Díky svým kvalitním výrobkům se uplatňuje na náročném německém trhu. 

Výroba i administrativa jsou umístěny ve vlastní budově s cca 1000 m2.  Budova v r. 2017 prošla rekonstrukcí (nová střecha, nová okna a fasáda). Výrobní haly jsou vybaveny desítkami profesionálních šicích strojů, řezacími pilami, vysekávacími lisy apod.

Společnost využívá bankovní kontokorent s rámcem 1,8 mil. Kč, většinou využitý z poloviny. Součástí prodeje s.r.o. je jeho převzetí. Ostatní závazky budou okamžikem prodeje vyrovnány.

Součástí prodeje je vozidlo Transit Connect, kompletní vybavení výroby a administrativy, seznamy zákazníků a dodavatelů, aktuální skladová zásoba materiálu a hotových výrobků (k 04/2019) je ve výši 1,5 mil. Kč. 

Je možné zakoupit výrobní závod i bez nemovitosti za cenu 2,7 mil. Kč.

Současný majitel je ochoten po určitou dobu (dohodou) předávat know how. 

Hmotný majetek

 • 1x dodávkový automobil Transit
 • vybavení administrativy
 • kompletní strojní vybavení výrobních hal

Nehmotný majetek

 • seznamy zákazníků a dodavatelů
 • certifikáty ISO 9001, AQAP 2110
 • webové stránky, doména
 • know – how

Nemovitosti

 • výrobní haly cca 700 m2 + administrativa 350 m2
 • pozemek 555 m2

 

Zaměstnanci

THP: 4x, Dělnice ve výrobě: 26x

Zadluženost

Typ dluhu: kontokorent max. 1,8 mil. Kč

Celkové roční tržby

 • 2018: 11,8 mil. Kč
 • 2017: 11 mil. Kč
 • 2016: 12,8 mil. Kč
 • 2015: 12,2 mil. Kč

Roční zisk (EBITDA)

 • na vyžádání

Ostatní informace

Délka fungování: 20 let

Důvod prodeje: důchodový věk majitele

Právní forma: s.r.o.

Předmět prodeje: 100% podíl v s.r.o.

Hodnocení business brokera

Úkolem nového majitele bude tento stabilní podnik nastartovat využíváním moderních metod prodeje. Přepracovat webové stránky, zavést eshop, využívat sociální sítě, posílit obchod například zahraničním obchodním zástupcem. V tuzemsku je možné ve větší míře usilovat o státní zakázky (např. armáda). Výrobní kapacita má své rezervy, které lze také využít.

Doporučuji tento podnik jako rozšíření aktivit stávající a fungující společnosti z oblasti např. textilní výroby. Cena nabízeného podniku s nemovitostí je zajímavá.

Mám zájem o více informací

Podobné nabídky v databáze

Další nabídky

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Po podpisu dohody o mlčenlivosti (NDA) vám rádi poskytneme podrobnější informace.  Preferuji komunikaci: