Zavedené fitness centrum se stabilní klientelou

Olomoucký kraj, ČR

číslo nabídky: 190034

Omlouváme se,
tato nabídka již není aktivní
Nově nižší cena
Prodejní cena 2 800 000 Kč
Čistý dluhČistý dluh je ukazatel zadluženosti firmy. Je vyjádřen jako aktuální výše nesplaceného dluhu k bankovním institucím. Zahrnuje investiční úvěry, provozní úvěry, hypoteční úvěry a např. i čerpané kontokorentní úvěry.
0 Kč
TržbyTržby společnosti (nebo obrat společnosti) vyjádrují celkový roční objem výkonů podniku, které podnik získal prodejem zboží a vlastních služeb během účetního období. Uvádíme údaj z posledního uzavřeného účetního období.
3 750 000 Kč
HistorieUvádíme, jak dlouho již firma působí na trhu. Údaj může být přibližný.
10 let
EBITDA EBITDA je finanční ukazatel provozní výkonnosti podniku. Při nabídkách uvádíme tzv. normalizovanou provozní EBITD-u, kterou kalkulujeme jako provozní zisk společnosti, očištěný o nákladové úroky, odpisy dlouhodobého majetku a náklady nesouvisející s předmětem prodeje.
1 700 000 Kč
ZaměstnanciPočet zaměstnanců zaměstnaných ve firmě na trvalý pracovní poměr nebo částečný úvazek ke dni zveřejnění nabídky.
9

Dobré jméno

Velký počet stabilních klientů

Více než 5 let historie

Základní informace

Předmětem prodeje je 100% podíl ve společnosti provozující fitness centrum. Jedná se o fitness centrum v širším centru města, které kromě klasické posilovny nabízí také skupinové lekce, osobní trenéry, přístroje pro spalování tuku, solárium, nebo služby fyzioterapeuta.

Fitness centrum funguje pod současným majitelem už od roku 2013 a díky své strategické poloze, tvoří velkou část jeho zákazníků stabilní klienti. Jméno posilovny je v jejím městě velmi známé a týdně ji navštíví víc než 500 klientů.

Ve společnosti jsou zaměstnáni 3 zaměstnanci na HPP (2x recepční a 1x uklízečka), dalších 6 zaměstnanců je na dohodu a jsou nimi trenéři a brigádnici na recepci. Majitel se stará o provozní záležitosti, a to komunikaci s dodavateli, zákazníky, tvorba podkladů pro účetní, vyplácení mezd, řešení oprav, nebo rozhodovávání o financích. Tyto činnosti majiteli zaberou cca 15 hodin týdně.

Zaměstanost po prodeji zůstane ve firmě stejná, nový majitel však bude muset nahradiť činnosť současného majitele. Ten je však ochoten nového majitele zaškolit do provozních záležitostí a věnovat se mu i nějaký čas po prodeji.

Provozovna fitness centra má rozlohu 550 m2 a společnost si ji pronajímá za velmi výhodných podmínek. Smlouva o pronájmu je uzavřena na 10 + 5 let, od roku 2017. V majetku společnosti je veškeré vybavení fitness centra, kterého současnou hodnotu majitel odhaduje na 1,5 mil. Kč.

Majitel se věnuje kromě provozu fitness centra také jiné činnosti, které chce věnovat víc času a to je také důvod proč se rozhodl fitness centrum prodat. Společnost je však zcela funkčí a může bez přestání fungovat ihned po nabytí novým majitelem.

Hmotný majetek

 • vybavení fitness centra 1 500 000 Kč

Nehmotný majetek

 • známá značka v regionu
 • webové stránky
 • stálá klientela

Pronájmy

Fitness centrum:

 • plocha: 550 m²
 • smlouva na 10+5 let

Zaměstnanci

 • Recepce: 2x HPP, 2x DPP
 • Úklid: 1x HPP
 • Trenéři: 4x DPP

Zadluženost

Sberbank: zůstatek 850 000 Kč

KB: zůstatek: 129 000 Kč

Úvěry můžou být splaceny před prodejem nebo bude ponížena cena za odkup podílu.

Celkové roční tržby

 • 2017: 3,5 mil. Kč
 • 2016: 3,7 mil. Kč
 • 2015: 4,2 mil. Kč

Roční zisk (EBITDA)

 • 2017: 1,2 mil. Kč
 • 2016: 1,7 mil. Kč
 • 2015: 2,1 mil. Kč

Ostatní informace

Délka fungování: 6 let

Důvod prodeje: soustředení majitele na jinou činnost

Právní forma: s.r.o.

Předmět prodeje: 100% podíl v s.r.o.

Hodnocení business brokera

Jedná se o zavedené fitness centrum, kde stálá klientela zajišťuje stabilní vývoj tržeb do budoucna. Investice je ideální pro někoho, kdo se bude aktivně věnovat rozvoji firmu a zajistí tak její další růst. Akvizice však může být vhodná také např. pro síť fitness center, které jej zařadí do svého portfolia.

Mám zájem o více informací

Podobné nabídky v databáze

Další nabídky

Ing. Michal Volník

jednatel společnosti

+420 702 929 980

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Po podpisu dohody o mlčenlivosti (NDA) vám rádi poskytneme podrobnější informace.  Preferuji komunikaci: