Autorizovaný prodejce nových a ojetých automobilů se servisem - InBase

Autorizovaný prodejce nových a ojetých automobilů se servisem

Trnavský kraj, SR

číslo nabídky: 250004

Fotografie je ilustrační
Prodejní cena

Uvedená cena zahŕňa:

  • 100% podiel v spoločnosti
  • pohľadávky a záväzky spoločnosti v štandardnej výške
  • nulový dlh voči bankám

Uvedená cena nezahŕňa:

  • hodnotu bazárových automobilov v majetku spoločnosti
  • hodnotu automobilov v požičovni
  • hodnotu ostatných automobilov v majetku firmy
  • hotovosť na účtoch spoločnosti
120 050 000 Kč (4 900 000 €)
Čistý dluhČistý dluh je ukazatel zadluženosti firmy. Je vyjádřen jako aktuální výše nesplaceného dluhu k bankovním institucím. Zahrnuje investiční úvěry, provozní úvěry, hypoteční úvěry a např. i čerpané kontokorentní úvěry.
0 Kč
TržbyTržby společnosti (nebo obrat společnosti) vyjádrují celkový roční objem výkonů podniku, které podnik získal prodejem zboží a vlastních služeb během účetního období. Uvádíme údaj z posledního uzavřeného účetního období.
289 100 000 Kč
HistorieUvádíme, jak dlouho již firma působí na trhu. Údaj může být přibližný.
20+ let
EBITDA EBITDA je finanční ukazatel provozní výkonnosti podniku. Při nabídkách uvádíme tzv. normalizovanou provozní EBITD-u, kterou kalkulujeme jako provozní zisk společnosti, očištěný o nákladové úroky, odpisy dlouhodobého majetku a náklady nesouvisející s předmětem prodeje.
19 600 000 Kč
ZaměstnanciPočet zaměstnanců zaměstnaných ve firmě na trvalý pracovní poměr nebo částečný úvazek ke dni zveřejnění nabídky.
33

Dobré jméno

Stabilní pozice v regionu

Vlastní nemovitost a pozemky

Základní informace

Předmětem prodeje je 100% podíl ve společnosti, která působí v oblasti autorizovaného prodeje a servisu aut.Společnost poskytuje své služby v tomto odvětví již od devadesátých let, kdy byla založena a začala v oboru podnikat. Společnost je autorizovaným prodejem 3 osobních vozidel (Mazda, Ssangyong / KGM, Fiat) a jedné značky užitkových vozidel (Fiat Professional).

Hlavním předmětem činnosti společnosti je autorizovaný prodej osobních a užitkových automobilů, karavanů a obytných vozidel. Vedle prodeje nových automobilů společnost provozuje i autobazar. V rámci fungování autobazaru společnost realizuje prodej ojetých aut, výkup a dovoz ojetých automobilů, komisní prodej ojetých vozů, také poskytuje službu zpětného odkupu vozidel, resp. výkup auta na protiúčet. Společnost, ročně realizuje prodej přibližně 240 nových a 70 ojetých automobilů.

Kromě prodeje společnost provádí kompletní záruční a pozáruční servis autorizovaných značek a opravy všech značek automobilů. V rámci servisních služeb společnost zajišťuje kompletní havarijní servis (obhlídka, doobhlídka a opravné práce) ve špičkovém autoservisu a dokáže promptně vyřešit každou pojistnou událost. Nedílnou součástí poskytovaných služeb je prodej originálních náhradních dílů a originálního příslušenství na kteroukoli z autorizovaných značek.

Společnost si udržuje vysokou konkurenceschopnost pravidelnými inovacemi – v první řadě opakovaně investuje do obnovy technologie a realizuje i pravidelnéinvestice do modernizace a údržby areálu. Díky tomu dokáže společnost poskytovat kvalitní a spolehlivé služby.

Společnost má sídlo a prodejnu ve frekventované a snadno přístupné komerční lokalitě v rámci městské aglomerace na západním Slovensku. Sídlo a zázemí společnosti tvoří moderní a rozlehlý areál o rozloze téměř 11 000 m2 (obchodní prostory/showroomy spolu s administrativním zázemím, autoservis, klempířská dílna, ruční umývárna, manipulační plochy a velké parkoviště). Odhad tržní hodnoty celého komplexu je na úrovni 4 až 5 milionů. EUR. Předmětný areál je již součástí kupní ceny. Pozemky v majetku firmy dávají možnost další výstavby případných showroomů a rozšíření portfolia značek nebo jiných obchodních prostor.

Strategická poloha a rozloha celého komplexu nabízejí příležitost různého využití areálu, nejen za účelem provozu prodeje automobilů. Areál by mohl být využit plně, nebo částečně i na případný developerský projekt. Majitel připouští také různé částečné varianty prodeje.

Ekonomika společnosti je dlouhodobě stabilní, výnosy společnosti v letech 2021 až 2024 se pohybovaly v rozmezí 10 – 12 milionů. EUR, což dokazuje stabilní a silné postavení na lokálním trhu. Reálná EBITDA společnosti osciluje dlouhodobě na úrovni cca 300 – 800 tis. EUR ročně.

Nová vozidla jednotlivých značek jsou financována síťovým financováním leasingovými společnostmi a komerčními bankami. Kromě toho ale společnost dlouhodobě udržuje stav zásob (bazarová vozidla, automobily v půjčovně, náhradní díly a automobily v majetku společnosti) na úrovni přibližně 1,0 – 1,5 milionu. EUR. Tyto zásoby nejsou implicitně součástí kupní ceny, nový majitel je může, ale nemusí koupit spolu s firmou. Pokud se je rozhodne koupit spolu s firmou, jejich hodnota bude připočtena k požadované kupní ceně 4,9 milionu. EUR na základě aktuálního stavu tržní hodnoty zásob.

Uvedené cenové očekávání zahrnuje firmu očištěnou o jakýkoli bankovní dluh. V případě, že by zájemce preferoval ponechání bankovního dluhu ve firmě, deklarovaná cena za 100% podíl ve společnosti by byla snížena o stav bankovního dluhu, který by ve firmě zůstal.

Důvodem prodeje je plánovaný odchod majitele na zasloužený odpočinek.

Finanční informace

Ukazatel 2022 2023 2024
Tržby 11 000 tis. EUR 10 000 tis. EUR 12 000 tis. EUR
EBITDA 890 tis. EUR 690 tis. EUR 380 tis. EUR
EBITDA marže 8,1 % 6,9 % 3,2 %
 

Hmotný majetek

  • kompletní vybavení areálu a showroomu
  • technické vybavení servisu
  • zásoby v hodnotě 1 – 1,5 milionu. EUR (aktuální hodnota zásob se bude přičítat k ceně)

Nehmotný majetek

  • etablovaná a kompetentní společnost s více než třicetiletými zkušenostmi v oboru  
  • široký rozsah služeb poskytované na vysoké úrovni
  • odborný a zaškolený pracovní tým
  • stabilní finanční výsledky

Nemovitosti v majetku:

Areál (sídlo a zázemí společnosti) – rozloha cca 11 000 m2

  • obchodní prostory/showroomy
  • administrativní zázemí
  • autoservis
  • klempířská dílna
  • ruční umývárna
  • manipulační plochy
  • velké parkoviště

Zaměstnanci

  • počet zaměstnanců: 27 + 6 OSVČ

Zadluženost

  • společnost bude primárně prodávána s nulovou zadlužeností
  • v případě, že by zájemce preferoval ponechání dluhu ve společnosti, bude o aktuální výši zadlužení ponížena prodejní cena
  • výše dluhu se v čase mění

Celkové roční tržby

  • 2022: 11,0 mili. EUR
  • 2023: 10,0 mil. EUR
  • 2024: 12,0 mil. EUR

Roční normalizovaná EBITDA

  • 2022: 890 tis. EUR
  • 2023: 690 tis. EUR
  • 2024: 380 tis. EUR

Poznámka: Normalizovaná EBITDA společnosti byla vypočtena jako reálný zisk před odpisy, který je schopna firma vygenerovat, tj. zisk, který je očištěn o jednorázové, nestandardní a s hlavní náklady.

Ostatní informace

  • Historie: 34 let
  • Důvod prodeje: vyšší věk majitele
  • Právní forma: s.r.o.
  • Předmět prodeje: 100% podíl v s.r.o.

 

Mám zájem o více informací

Ing. Tomáš Šuverík

Jednatel a M&A poradce

+420 731 788 155

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Po podpisu dohody o mlčenlivosti (NDA) vám rádi poskytneme podrobnější informace.



    Preferuji komunikaci: