Moderní lyžařský areál s vlastními pozemky - InBase

Moderní lyžařský areál s vlastními pozemky

Česká republika

číslo nabídky: 190007

Omlouváme se,
tato nabídka již není aktivní
Nově nižší cena
Prodejní cena 70 000 000 Kč
Čistý dluhČistý dluh je ukazatel zadluženosti firmy. Je vyjádřen jako aktuální výše nesplaceného dluhu k bankovním institucím. Zahrnuje investiční úvěry, provozní úvěry, hypoteční úvěry a např. i čerpané kontokorentní úvěry.
na vyžádání
Tržby (odhad)Tržby společnosti (nebo obrat společnosti) vyjádrují celkový roční objem výkonů podniku, které podnik získal prodejem zboží a vlastních služeb během účetního období. Uvádíme údaj z posledního uzavřeného účetního období.
12 500 000 Kč
HistorieUvádíme, jak dlouho již firma působí na trhu. Údaj může být přibližný.
20+ let
EBITDA (odhad) EBITDA je finanční ukazatel provozní výkonnosti podniku. Při nabídkách uvádíme tzv. normalizovanou provozní EBITD-u, kterou kalkulujeme jako provozní zisk společnosti, očištěný o nákladové úroky, odpisy dlouhodobého majetku a náklady nesouvisející s předmětem prodeje.
6 500 000 Kč
ZaměstnanciPočet zaměstnanců zaměstnaných ve firmě na trvalý pracovní poměr nebo částečný úvazek ke dni zveřejnění nabídky.
15

Více než 15 let historie

Vlastní nemovitost a pozemky

Základní informace

Předmětem prodeje je společnost, zabývající se provozem úspěšného českého lyžařského střediska. Lyžařský areál má vybudovanou veškerou potřebnou lyžařskou infrastrukturu, provozuje více než 5 sjezdovek, přístup z veřejných komunikací je zajištěn na vlastních pozemcích. Za více než 15 let své novodobé existence se stalo vyhledávaným střediskem lyžařů a snowboardistů z celé republiky a Polska. Areál disponuje vším, co je potřeba k rentabilnímu provozu střediska a návštěvníkům nabízí kvalitní trávení času na horách.

Majetek prodávané společnosti tvoří zejména:

  • Pozemky pod areálem
  • Budova centra služeb
  • Budova technického zázemí
  • Budova restaurace
  • Moderní čtyřsedačka
  • Lyžařské vleky
  • Stroje na úpravu sjezdovek
  • Sněžné skůtry, sněžná děla, technologie zasněžování
  • Ostatní technologie a rozvody

V regionu probíhá budování další ubytovacích zařízení, což zvyšuje potenciál tržeb areálu. Majitel též zmiňuje možnost budování vlastních ubytovacích kapacit, čím by bylo možné zvýšit celkové příjmy společnosti při zachování nákladů na provoz skiareálu a využít synergie ubytovací kapacity a areálu. V majetku společnosti je totiž více než 15 tisíc metrů čtverečních pozemků určených k zástavbě, investor zde může vybudovat další desítky až stovky lůžek ubytovací kapacity. Další možností rozvoje areálu je výstavba další sedačkové lanovky, která by výrazně zvýšila atraktivitu areálu a z toho plynoucí tržby.

Majitelé nabízí přechodné období po prodeji, během kterého budou novým majitelům k dispozici a zabezpečí předání veškerého knowhow. Akvizice může být vhodná pro strategického investora zaměřeného na cestovní ruch nebo větší stavební firmu.

Hmotný majetek

  • Lanovky a vleky v odhadované hodnotě cca 25 mil. Kč
  • Budovy, stroje a technické zázemí potřebné k provozu areálu v odhadované hodnotě 30 – 40 mil. Kč

Nehmotný majetek

  • stálá zákaznická základna
  • zavedená značka
  • moderní webové stránky
  • know – how
  • certifikáty kvality

Nemovitosti

  • pozemky (louky, pastviny) v odhadované tržní hodnotě 20 – 30 mil.Kč
  • pozemky k zástavbě v odhadované hodnotě 10 – 20 mil. Kč

Zaměstnanci

  • Počet zaměstnanců: 5 – 15

Celkové roční tržby

  • Průměrné tržby: cca 10 mil. Kč
  • Tržby za rok 2019: 12 mil. Kč
  • Tržby za rok 2020: irelevantní, sezona se kvůli koronaviru neuskutečnila

Roční EBITDA

  • Průměrná EBITDA: cca 7 mil. Kč
  • EBITDA za rok 2019: 6,5 mil. Kč
  • EBITDA za rok 2020: irelevantní, sezona kvůli koronaviru prakticky nebyla

Ostatní informace

  • Délka fungování: 15+ let
  • Důvod prodeje: orientace majitelů na jiné aktivity
  • Právní forma: s.r.o.
  • Předmět prodeje: 100% podíl v s.r.o.
Mám zájem o více informací

Ing. Tomáš Šuverík

Jednatel a M&A poradce

+420 731 788 155

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Po podpisu dohody o mlčenlivosti (NDA) vám rádi poskytneme podrobnější informace.



    Preferuji komunikaci: