Výrobce pěnových výrobků s e-shopem

Investiční teaser

Polsko, PL

číslo nabídky: 210001

Omlouváme se,
tato nabídka již není aktivní
Prodejní cena Cena dohodou
Čistý dluh
Čistý dluh je ukazatel zadluženosti firmy. Je vyjádřen jako výše úročeného úvěru minus hotovost ve firmě.
0 Kč
Tržby
Obrat, respektive tržby vyjádrují celkový roční objem výkonů podniku, které podnik získal prodejem tovaru a služeb během účetního období.
81 000 000 Kč
Historie
Délka fungování podniku.
24 let
EBITDA
EBITDA je finanční ukazatel provozní výkonnosti podniku. Roční EBITDA je vyjádřeno jako zisk před odečtením úroků, daní a odpisů v daném roce.
na vyžádání
Zaměstnanci
Počet zaměstnanců zaměstnaných ve firmě na trvalý pracovní poměr ke dni zveřejnění nabídky.
20

Dlouhodobí odběratelé

Rostoucí tržby

Stabilně v zisku

Základní informace

Předmětem prodeje je 100% podíl ve společnosti vyrábějící pěnové matrace, vložky do polštářů, autoplachty a další. Společnost má své vlastní výrobní zařízení a většina prodejů se uskutečňuje prostřednictvím on-line kanálu. Společnost má je velmi silou pozici zejména na platformách jako je Amazonu a Allegro. 

Společnost se zabývá hlavně výrobou a prodejem pěnových matrací, polštářů na krmení, zahradních matrací a polštářů i polštářových výplní. Zákazníci B2C pocházejí hlavně z online platforem a prostřednictvím vlastního online obchodu fungujícího na mezinárodních doménách. Společnost má pro své výrobky registrovanou značku pro trh EU. Značka společnosti je velmi dobře známá na platformách Amazon, Ebay, CDiscount, Real, Google Shopping a Allegro ve všech zemích Evropské unie.

Zákaznický servis je vícejazyčný a zboží je dodáváno ze skladů v Polsku, Španělsku a Francii. Společnost má vratné sklady ve Velké Británii, Španělsku, Francii, Německu a Itálii. To umožňuje bezproblémové vyřizování reklamací a dobrý vztah se zákazníkem B2C. Registrace DPH má společnost vzemích jako Velká Británie, Španělsko, Francie, Německo, Polsko, Česká republika, Itálie a Rakousko. To umožňuje bezproblémové skladování zboží v těchto zemích a optimalizaci díky nižším sazbám DPH než v Polsku.

Společnost také prodává produkty zákazníkům B2B, což pozitivně ovlivňuje diverzifikaci výnosů. Většina z nich jsou dlouhodobí a osvědčení zákazníci, ale díky viditelnosti a uznání značky na všech hlavních platformách získává společnost kontinuálně nové zákazníky. Finančně je společnost zdravá, má velmi nízké zadlužení.

Společnost plánuje další rozvoj online prodejního kanálu produktů privátních značek. Společnost též plánuje dynamický růst v Itálii, Nizozemsku a Španělsku, stejně jako další rozvoj vlastního internetového obchodu (YtY obrat se v roce 2020 zvýšil o 100%). Od ledna 2021 začíná společnost spolupracovat s italskou společností BRT (součást skupiny DPD), která poskytuje logistické a kurýrní služby. To by mělo vést k rychlejšímu oslovení italského zákazníka a výraznému zvýšení prodeje. Strategie však zůstane zcela u nového kupujícího.

Celkové roční tržby

  • 2020 (odhad): 14 mil. PLN (cca 81 mil. Kč)
  • 2019: 10 mil. PLN (cca 57 mil. Kč)
  • 2018: 10 mil. PLN (cca 57 mil. Kč)

V případě, že kupujícím subjektem bude firma ze stejného oboru, kupující může využít skvělé příležitosti pro růst a synergii.  Stávající vlastníci (soukromé osoby) chtějí prodat 100% akcií. K dispozici je úplné informační memorandum, které poskytuje podrobnější informace o této společnosti. Nabídku zveřejňujeme v spolupráci s partnerským poradcem v Polsku.

Mám zájem o více informací

Ing. Tomáš Šuverík

jednatel společnosti

+420 731 788 155
suverik@inbase.cz

V případě zájmu nám napište!    Preferuji komunikaci: