Výrobce pěnových výrobků s e-shopem - InBase

Výrobce pěnových výrobků s e-shopem

Polsko, PL

číslo nabídky: 210001

Omlouváme se,
tato nabídka již není aktivní
Prodejní cena Cena dohodou
Čistý dluhČistý dluh je ukazatel zadluženosti firmy. Je vyjádřen jako aktuální výše nesplaceného dluhu k bankovním institucím. Zahrnuje investiční úvěry, provozní úvěry, hypoteční úvěry a např. i čerpané kontokorentní úvěry.
0 Kč
TržbyTržby společnosti (nebo obrat společnosti) vyjádrují celkový roční objem výkonů podniku, které podnik získal prodejem zboží a vlastních služeb během účetního období. Uvádíme údaj z posledního uzavřeného účetního období.
81 000 000 Kč
HistorieUvádíme, jak dlouho již firma působí na trhu. Údaj může být přibližný.
20+ let
EBITDA EBITDA je finanční ukazatel provozní výkonnosti podniku. Při nabídkách uvádíme tzv. normalizovanou provozní EBITD-u, kterou kalkulujeme jako provozní zisk společnosti, očištěný o nákladové úroky, odpisy dlouhodobého majetku a náklady nesouvisející s předmětem prodeje.
na vyžádání
ZaměstnanciPočet zaměstnanců zaměstnaných ve firmě na trvalý pracovní poměr nebo částečný úvazek ke dni zveřejnění nabídky.
20

Dlouhodobí odběratelé

Rostoucí tržby

Stabilně v zisku

Základní informace

Předmětem prodeje je 100% podíl ve společnosti vyrábějící pěnové matrace, vložky do polštářů, autoplachty a další. Společnost má své vlastní výrobní zařízení a většina prodejů se uskutečňuje prostřednictvím on-line kanálu. Společnost má je velmi silou pozici zejména na platformách jako je Amazonu a Allegro. 

Společnost se zabývá hlavně výrobou a prodejem pěnových matrací, polštářů na krmení, zahradních matrací a polštářů i polštářových výplní. Zákazníci B2C pocházejí hlavně z online platforem a prostřednictvím vlastního online obchodu fungujícího na mezinárodních doménách. Společnost má pro své výrobky registrovanou značku pro trh EU. Značka společnosti je velmi dobře známá na platformách Amazon, Ebay, CDiscount, Real, Google Shopping a Allegro ve všech zemích Evropské unie.

Zákaznický servis je vícejazyčný a zboží je dodáváno ze skladů v Polsku, Španělsku a Francii. Společnost má vratné sklady ve Velké Británii, Španělsku, Francii, Německu a Itálii. To umožňuje bezproblémové vyřizování reklamací a dobrý vztah se zákazníkem B2C. Registrace DPH má společnost vzemích jako Velká Británie, Španělsko, Francie, Německo, Polsko, Česká republika, Itálie a Rakousko. To umožňuje bezproblémové skladování zboží v těchto zemích a optimalizaci díky nižším sazbám DPH než v Polsku.

Společnost také prodává produkty zákazníkům B2B, což pozitivně ovlivňuje diverzifikaci výnosů. Většina z nich jsou dlouhodobí a osvědčení zákazníci, ale díky viditelnosti a uznání značky na všech hlavních platformách získává společnost kontinuálně nové zákazníky. Finančně je společnost zdravá, má velmi nízké zadlužení.

Společnost plánuje další rozvoj online prodejního kanálu produktů privátních značek. Společnost též plánuje dynamický růst v Itálii, Nizozemsku a Španělsku, stejně jako další rozvoj vlastního internetového obchodu (YtY obrat se v roce 2020 zvýšil o 100%). Od ledna 2021 začíná společnost spolupracovat s italskou společností BRT (součást skupiny DPD), která poskytuje logistické a kurýrní služby. To by mělo vést k rychlejšímu oslovení italského zákazníka a výraznému zvýšení prodeje. Strategie však zůstane zcela u nového kupujícího.

Celkové roční tržby

  • 2020 (odhad): 14 mil. PLN (cca 81 mil. Kč)
  • 2019: 10 mil. PLN (cca 57 mil. Kč)
  • 2018: 10 mil. PLN (cca 57 mil. Kč)

V případě, že kupujícím subjektem bude firma ze stejného oboru, kupující může využít skvělé příležitosti pro růst a synergii.  Stávající vlastníci (soukromé osoby) chtějí prodat 100% akcií. K dispozici je úplné informační memorandum, které poskytuje podrobnější informace o této společnosti. Nabídku zveřejňujeme v spolupráci s partnerským poradcem v Polsku.

Mám zájem o více informací

Ing. Tomáš Šuverík

jednatel společnosti

+420 731 788 155

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Po podpisu dohody o mlčenlivosti (NDA) vám rádi poskytneme podrobnější informace.    Preferuji komunikaci: