Zavedený pivovar

Praha, ČR

číslo nabídky: 190067

Omlouváme se,
tato nabídka již není aktivní
Prodejní cena 9 900 000 Kč
Čistý dluhČistý dluh je ukazatel zadluženosti firmy. Je vyjádřen jako aktuální výše nesplaceného dluhu k bankovním institucím. Zahrnuje investiční úvěry, provozní úvěry, hypoteční úvěry a např. i čerpané kontokorentní úvěry.
0 Kč
TržbyTržby společnosti (nebo obrat společnosti) vyjádrují celkový roční objem výkonů podniku, které podnik získal prodejem zboží a vlastních služeb během účetního období. Uvádíme údaj z posledního uzavřeného účetního období.
5 000 000 Kč
HistorieUvádíme, jak dlouho již firma působí na trhu. Údaj může být přibližný.
9 let
EBITDA EBITDA je finanční ukazatel provozní výkonnosti podniku. Při nabídkách uvádíme tzv. normalizovanou provozní EBITD-u, kterou kalkulujeme jako provozní zisk společnosti, očištěný o nákladové úroky, odpisy dlouhodobého majetku a náklady nesouvisející s předmětem prodeje.
1 000 000 Kč
ZaměstnanciPočet zaměstnanců zaměstnaných ve firmě na trvalý pracovní poměr nebo částečný úvazek ke dni zveřejnění nabídky.
3

Dobré jméno

Hodnotné know-how

Registrovaná ochranná známka

Základní informace

Předmětem prodeje je téměř 100% podíl ve společnosti, která se zabývá výrobou piva. Tato společnost se na trhu pohybuje již 5 let a za tuto dobu se již značka pivovaru dostala do podvědomí a zajistila si tak svoje místo na trhu. Za rok podnik vyrobí cca 900 hl vlastního piva, celkový prodej piva je přes 1 000 hl.

Součástí prodeje je samozřejmě veškeré vybavení potřebné pro výrobu piva. Odhadovaná účetní hodnota majetku je 6,7 mil. Kč. Mezi nehmotný majetek patří velmi hodnotné know-how, ochranné známky a také výhodné smlouvy s odběrateli. V roce 2019 proběhl audit celého procesu výroby a receptury.

Společnost sídlí v pronajatých prostorách o rozloze cca 421 m². V těchto prostorách je umístěná také restaurace s kuchyní o rozloze 322 m². Provozovatel restaurace má smluvně zajištěný podnájem se zvýšeným nájemným, tzn. tržby pivovary z pronájmu činí 82 tis. Kč. Většina mobiliáře restaurace spadá pod společnost vlastnící pivovar. Zde existuje možnost ponechání nájemníka nebo zrušení smlouvy a provozovat celý komplex ve vlastní režii. 

V současné době společnost najímá pracovníky jako OSVČ, jedná se o sládka, podsládka a pomocníka. Majitel řeší běžnou provozní agendu spolu se sládkem, avšak některé záležitosti řeší sám. Nový majitel tak bude muset stávajícího majitele zastoupit nebo přijmout nového zaměstnance. Jedná se hlavně o obchodní a prezentační záležitosti pivovaru. 

Důvodem pro prodej podniku jsou jiné aktivity hlavního akcionáře. Pivovar představuje ideální prostor a příležitost pro rodinnou firmu, která bude vařit pivo a prodávat jej ve vlastní restauraci. Restaurace v současné době odebírá cca 50 – 60 % produkce – mohla by násobně víc, při lepším nájemci. Možností je i převzít restauraci do vlastních rukou a její provoz ve vlastní režii – v takovém případě je potenciál zisku firmy ještě vyšší.

Hmotný majetek

 • vybavení pro výrobu piva
 • mobiliář restaurace

Nehmotný majetek

 • ochranné známky
 • výhodné kontrakty s odběrateli
 • know – how

Pronájmy

 • plocha: 421 m²
 • nájemné: 79 108 Kč / měsíc

Zaměstnanci

 • OSVČ: 3x

Celkové roční tržby

 • 2019 (odhad): 6 mil. Kč
 • 2018: 5 mil. Kč
 • 2017: 6 mil. Kč
 • 2016: 5 mil. Kč

Roční zisk (EBITDA)

 • 2019 (odhad):  700 tis. Kč
 • 2018: 1 mil. Kč
 • 2017: 1,5 mil. Kč
 • 2016: 1 mil. Kč

Nižší zisk v roce 2019 je způsobem vyššími investicemi do auditu postupu a receptur pivovaru.

Ostatní informace

Délka fungování: 5 let

Důvod prodeje: jiné aktivity majitele

Právní forma: a. s.

Předmět prodeje: akcie podniku

Hodnocení business brokera

Jedná se o dobře zajetý pivovar, který má ovšem i velký potenciál růstu. V případě převzetí restaurace do vlastních rukou mohou tržby výrazně růst. Tato investice je vhodná pro samostatného investora, který se podniku bude věnovat a plně rozvine jeho potenciál. Zajímavé může být také pro větší společnost, například v rámci expanze.

Mám zájem o více informací

Ing. Michal Volník

jednatel společnosti

+420 702 929 980

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Po podpisu dohody o mlčenlivosti (NDA) vám rádi poskytneme podrobnější informace.  Preferuji komunikaci: