Zavedený pivovar - InBase

Zavedený pivovar

Praha, ČR

číslo nabídky: 190067

Omlouváme se,
tato nabídka již není aktivní
Prodejní cena 9 900 000 Kč
Čistý dluhČistý dluh je ukazatel zadluženosti firmy. Je vyjádřen jako aktuální výše nesplaceného dluhu k bankovním institucím. Zahrnuje investiční úvěry, provozní úvěry, hypoteční úvěry a např. i čerpané kontokorentní úvěry.
0 Kč
TržbyTržby společnosti (nebo obrat společnosti) vyjádrují celkový roční objem výkonů podniku, které podnik získal prodejem zboží a vlastních služeb během účetního období. Uvádíme údaj z posledního uzavřeného účetního období.
5 000 000 Kč
HistorieUvádíme, jak dlouho již firma působí na trhu. Údaj může být přibližný.
10 let
EBITDA EBITDA je finanční ukazatel provozní výkonnosti podniku. Při nabídkách uvádíme tzv. normalizovanou provozní EBITD-u, kterou kalkulujeme jako provozní zisk společnosti, očištěný o nákladové úroky, odpisy dlouhodobého majetku a náklady nesouvisející s předmětem prodeje.
1 000 000 Kč
ZaměstnanciPočet zaměstnanců zaměstnaných ve firmě na trvalý pracovní poměr nebo částečný úvazek ke dni zveřejnění nabídky.
3

Dobré jméno

Hodnotné know-how

Registrovaná ochranná známka

Základní informace

Předmětem prodeje je téměř 100% podíl ve společnosti, která se zabývá výrobou piva. Tato společnost se na trhu pohybuje již 5 let a za tuto dobu se již značka pivovaru dostala do podvědomí a zajistila si tak svoje místo na trhu. Za rok podnik vyrobí cca 900 hl vlastního piva, celkový prodej piva je přes 1 000 hl.

Součástí prodeje je samozřejmě veškeré vybavení potřebné pro výrobu piva. Odhadovaná účetní hodnota majetku je 6,7 mil. Kč. Mezi nehmotný majetek patří velmi hodnotné know-how, ochranné známky a také výhodné smlouvy s odběrateli. V roce 2019 proběhl audit celého procesu výroby a receptury.

Společnost sídlí v pronajatých prostorách o rozloze cca 421 m². V těchto prostorách je umístěná také restaurace s kuchyní o rozloze 322 m². Provozovatel restaurace má smluvně zajištěný podnájem se zvýšeným nájemným, tzn. tržby pivovary z pronájmu činí 82 tis. Kč. Většina mobiliáře restaurace spadá pod společnost vlastnící pivovar. Zde existuje možnost ponechání nájemníka nebo zrušení smlouvy a provozovat celý komplex ve vlastní režii. 

V současné době společnost najímá pracovníky jako OSVČ, jedná se o sládka, podsládka a pomocníka. Majitel řeší běžnou provozní agendu spolu se sládkem, avšak některé záležitosti řeší sám. Nový majitel tak bude muset stávajícího majitele zastoupit nebo přijmout nového zaměstnance. Jedná se hlavně o obchodní a prezentační záležitosti pivovaru. 

Důvodem pro prodej podniku jsou jiné aktivity hlavního akcionáře. Pivovar představuje ideální prostor a příležitost pro rodinnou firmu, která bude vařit pivo a prodávat jej ve vlastní restauraci. Restaurace v současné době odebírá cca 50 – 60 % produkce – mohla by násobně víc, při lepším nájemci. Možností je i převzít restauraci do vlastních rukou a její provoz ve vlastní režii – v takovém případě je potenciál zisku firmy ještě vyšší.

Hmotný majetek

 • vybavení pro výrobu piva
 • mobiliář restaurace

Nehmotný majetek

 • ochranné známky
 • výhodné kontrakty s odběrateli
 • know – how

Pronájmy

 • plocha: 421 m²
 • nájemné: 79 108 Kč / měsíc

Zaměstnanci

 • OSVČ: 3x

Celkové roční tržby

 • 2019 (odhad): 6 mil. Kč
 • 2018: 5 mil. Kč
 • 2017: 6 mil. Kč
 • 2016: 5 mil. Kč

Roční zisk (EBITDA)

 • 2019 (odhad):  700 tis. Kč
 • 2018: 1 mil. Kč
 • 2017: 1,5 mil. Kč
 • 2016: 1 mil. Kč

Nižší zisk v roce 2019 je způsobem vyššími investicemi do auditu postupu a receptur pivovaru.

Ostatní informace

Délka fungování: 5 let

Důvod prodeje: jiné aktivity majitele

Právní forma: a. s.

Předmět prodeje: akcie podniku

Hodnocení business brokera

Jedná se o dobře zajetý pivovar, který má ovšem i velký potenciál růstu. V případě převzetí restaurace do vlastních rukou mohou tržby výrazně růst. Tato investice je vhodná pro samostatného investora, který se podniku bude věnovat a plně rozvine jeho potenciál. Zajímavé může být také pro větší společnost, například v rámci expanze.

Mám zájem o více informací

Ing. Michal Volník

jednatel společnosti

+420 702 929 980

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Po podpisu dohody o mlčenlivosti (NDA) vám rádi poskytneme podrobnější informace.  Preferuji komunikaci: