Prodej užitkového skla, porcelánu a potřeb pro domácnost

Investiční teaser

Zlínský kraj, ČR

číslo nabídky: 200022

Omlouváme se,
tato nabídka již není aktivní
Prodejní cena 10 000 000 Kč
Čistý dluh
Čistý dluh je ukazatel zadluženosti firmy. Je vyjádřen jako výše úročeného úvěru minus hotovost ve firmě.
0 Kč
Tržby
Obrat, respektive tržby vyjádrují celkový roční objem výkonů podniku, které podnik získal prodejem tovaru a služeb během účetního období.
10 400 000 Kč
Historie
Délka fungování podniku.
9 let
EBITDA
EBITDA je finanční ukazatel provozní výkonnosti podniku. Roční EBITDA je vyjádřeno jako zisk před odečtením úroků, daní a odpisů v daném roce.
500 000 Kč
Zaměstnanci
Počet zaměstnanců zaměstnaných ve firmě na trvalý pracovní poměr ke dni zveřejnění nabídky.
0

Dlouhodobí odběratelé

Velký potenciál růstu

Více než 5 let historie

Základní informace

Předmětem prodeje je společnost zaměřená na import a následnou distribuci užitkového skla, porcelánu a potřeb pro domácnost. 95 % zákazníků (velkoobchodů) dále dodává do maloobchodní sítě, restauracím, školám, lokálním obchůdkům, a podobně. Společnost dováží zejména ze zemí: SK, CN, IT, FR, BG, TR a dále distribuuje v rámci Česka a Slovenska.

Společnost sídlí pronajatých prostoráchch o velikosti 300 m2, ve kterých se nachází sklad zboží a kancelář. Součástí majetku firmy je veškeré vybavení skladu a kanceláře, a také vysokozdvižný vozík a dodávka (celková hodnota 1,2 mil. Kč). Aktuální stav zásob v nákupních cenách je cca 6 000 000 Kč.

Provozní činnosti v rámci firmy jsou momentálně v režii majitele společnosti, přičemž na skládání kontejnerů si najímá brigádníky. Majitel se tak stará o expedici a rozvoz zboží, nákupy ze zahraničí a celou administrativu. Jeho odměny jsou započteny v nákladech společnosti.

Pro webový prodej si společnost nechala vypracovat nový e-shop v hodnotě 150 000 Kč. Prodej přes e-shop je jednou z možností rozvoje firmy, na kterou současný majitel doposud neměl dostatek času. Růst firmy byl také zbržděn nedostatkem skladových prostor a absencí většího showroomu. To všechno jsou příležitosti, které může nový majitel využít pro rozvoj podniku.

Majitel je po prodeji ochoten nového majitele do všeho zaučit a pomoct mu s provozem např. na dva až tři měsíce jako dočasný zaměstnanec.

Hmotný majetek

  • dodávka Peugeot Boxer 3,0 HDI (350 000 Kč)
  • VZV Linde E15, L10 (390 000 Kč)
  • skladové kontajnery (200 000 Kč)
  • skladové regály (120 000 Kč)
  • vybavení kanceláře (150 000 Kč)
  • skladové zásoby (cca 6 000 000 Kč)

Nehmotný majetek

  • webové stránky s e-shopem (150 000 Kč)
  • know – how

Pronájmy

Sklad a kancelář:

  • plocha: 300 m²
  • nájemné: 16 100 Kč / měsíc

Celkové roční tržby

  • 2020: 10,4 mil. Kč
  • 2019: 14,6 mil. Kč
  • 2018: 12,9 mil. Kč
  • 2017: 11,3 mil. Kč

Roční zisk (EBITDA)

  • 2020: 0,5 mil. Kč
  • 2019: 1,8 mil. Kč
  • 2018: 1,4 mil. Kč
  • 2017: 2 mil. Kč

Ostatní informace

Délka fungování: 6 let

Důvod prodeje: osobní důvody

Právní forma: s.r.o.

Předmět prodeje: 100% podíl v s.r.o.

 

Mám zájem o více informací

Ing. Michal Volník

jednatel společnosti

+420 702 929 980
volnik@inbase.cz

V případě zájmu nám napište!



    Preferuji komunikaci: