Progresivní firma zaměřená na stavební elektroinstalační práce - InBase

Progresivní firma zaměřená na stavební elektroinstalační práce

Jihomoravský kraj, ČR

číslo nabídky: 170037

Omlouváme se,
tato nabídka již není aktivní
Prodejní cena 27 000 000 Kč
Čistý dluhČistý dluh je ukazatel zadluženosti firmy. Je vyjádřen jako aktuální výše nesplaceného dluhu k bankovním institucím. Zahrnuje investiční úvěry, provozní úvěry, hypoteční úvěry a např. i čerpané kontokorentní úvěry.
4 000 000 Kč
TržbyTržby společnosti (nebo obrat společnosti) vyjádrují celkový roční objem výkonů podniku, které podnik získal prodejem zboží a vlastních služeb během účetního období. Uvádíme údaj z posledního uzavřeného účetního období.
49 000 000 Kč
HistorieUvádíme, jak dlouho již firma působí na trhu. Údaj může být přibližný.
15 let
EBITDA EBITDA je finanční ukazatel provozní výkonnosti podniku. Při nabídkách uvádíme tzv. normalizovanou provozní EBITD-u, kterou kalkulujeme jako provozní zisk společnosti, očištěný o nákladové úroky, odpisy dlouhodobého majetku a náklady nesouvisející s předmětem prodeje.
3 500 000 Kč
ZaměstnanciPočet zaměstnanců zaměstnaných ve firmě na trvalý pracovní poměr nebo částečný úvazek ke dni zveřejnění nabídky.
25

Kvalitní personál

Velký počet stabilních klientů

Výborné reference

Základní informace

Předmětem prodeje je elektroinstalační společnost z jihomoravského kraje, zaměřená na slaboproudé a silnoproudé elektroinstalační práce. Společnost na trhu funguje již 8 let a má dlouholeté zkušenosti v montážích, revizích a údržbě elektrotechnických systémů. Firma je ze 100% vlastněna jediným společníkem a má zakázky po celé ČR i SR.

Společnost v současnosti zaměstnává 25 profesionálních a zkušených zaměstnanců – elektromontérů, kteří jsou v oboru vysoce kvalifikovaní a tvoří velkou přidanou hodnotu firmy.

Zadluženost společnosti je pouze ve výši 4 mil. Kč, co odpovídá kontokorentnímu úvěru, zajišťujícímu plynulý chod společnosti. Tento úvěr zůstane ve firmě i po prodeji, tj. je součástí předmětu převodu v právě aktuální výšce.

V současnosti je ve firmě uskutečňováno cca 25 zakázek ročně s průměrnou marží 15%. Mezi majetek společnosti patří zejména osobní a nákladné automobily, nářadí a stroje potřebné pro činnost. Hodnotným nehmotným majetkem je oprávnění od technické inspekce ČR, reference a dobré jméno u zákazníků.

Činnost majitele je zejména řídící a manažerská. Společnost prodává z důvodu pokročilého věku a ukončení osobní pracovní činnosti. Podmínkou prodávajícího je udržení stávajících zaměstnanců ve firmě a zachování činnosti firmy.

Majetek

Hmotný majetek

 • 16 osobních automobilů
 • 1 užitkový automobil
 • nářadí
 • drobný hmotný majetek

Nehmotný majetek

 • nasmlouvané zakázky
 • reference
 • dobrý a stabilní pracovní tým
 • oprávnění TIČR
 • databáze klientů

Pronájmy

Kancelář: 200 m²

Výše nájmu: 30 000 Kč/ měsíc

Zaměstnanci

Elektromontéři: 25x

Zadluženost

Typ dluhu: kontokorentní úvěr

 • Výše dluhu: 4 mil. Kč

Finance

Celkové roční tržby

 • 2016: 52 000 000 Kč
 • 2015: 74 000 000 Kč
 • 2014: 21 000 000 Kč

Roční zisk (EBITDA)

 • 2016: 1 900 000 Kč
 • 2015: 6 020 000 Kč
 • 2014: 2 800 000 Kč

Ostatní informace

Délka fungování: 8 let

Důvod prodeje: ukončení pracovní činnosti majitele

Právní forma: a.s.

Předmět prodeje: 100% akcií společnosti

Hodnocení Business Brokera

Majitel prodává flexibilní a zavedenou firmu se stabilními zakázkami, schopnou generovat tržby stabilně nad 50 mil. Kč. Investice je vhodná tak pro investora z oboru, který posune podnik dál i prostřednictvím svých kontaktů a zkušeností, tak i pro obyčejného investora, který hledá zhodnocení peněz investicí do firmy působí ve stabilním oboru. Firma je navíc vedena samostatně zkušeným managementem, není tedy třeba mít detailní vhled do oboru elektroinstalací.

Mám zájem o více informací

Ing. Pavel Prošek, Ph.D.

business broker

+420 777 553 438

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Po podpisu dohody o mlčenlivosti (NDA) vám rádi poskytneme podrobnější informace.  Preferuji komunikaci: