Velkoobchod a e-shop s licenčním zbožím

Investiční teaser

Česká republika

číslo nabídky: 170077

Omlouváme se,
tato nabídka již není aktivní
Nová nižší cena
Prodejní cena 1 990 000 Kč
Čistý dluh
Čistý dluh je ukazatel zadluženosti firmy. Je vyjádřen jako výše úročeného úvěru minus hotovost ve firmě.
0 Kč
Tržby
Obrat, respektive tržby vyjádrují celkový roční objem výkonů podniku, které podnik získal prodejem tovaru a služeb během účetního období.
1 700 000 Kč
Historie
Délka fungování podniku.
14 let
EBITDA
EBITDA je finanční ukazatel provozní výkonnosti podniku. Roční EBITDA je vyjádřeno jako zisk před odečtením úroků, daní a odpisů v daném roce.
800 000 Kč
Zaměstnanci
Počet zaměstnanců zaměstnaných ve firmě na trvalý pracovní poměr ke dni zveřejnění nabídky.
0

Malá konkurence

Potenciál růstu

Zavedená značka

Základní informace

Předmětem prodeje je obchodní závod (soubor hmotného a nehmotného majetku) provozující velkoobchod s e-shopem, zaměřený na prodej licenčního zboží. Společnost funguje od roku 2009 a zaměřuje se zejména na prodej dětského licenčního zboží různých populárních značek, známých z filmů a pohádek.

Zboží je distribuováno do přibližně 600 kamenných prodejen a v rámci e-shopu má společnost registrovaných přes 2 000 zákazníků. Větší část tržeb plyne z velkoobchodní činnosti.

Společnost má smlouvy s více dodavateli, přičemž všichni se nacházejí v Evropě. V rámci prodeje by současný majitel novému majiteli zajistil uzavření obdobných smluv s těmito dodavateli. Možností je také využití zajímavých nabídek z Číny, které doposud stávající majitel nevyužil, ale mohl by novému majiteli pomoct s jejich uskutečněním. Veškeré licenční zboží má povolení od dodavatelů k jeho prodeji.

Součástí prodeje je zejména obchodní jméno firmy, kontakty na dodavatele a odběratele, webové stránky s e-shopem, vč. domény, veškeré know-how spojené s činností, skladové zásoby v současné nákupní hodnotě přibližně 1 000 000 Kč a zařízení skladových prostor.

Společnost si momentálně pronajímá skladové prostory o velikosti 500 m2. Tyto prostory se nacházejí na Jižní Moravě a nový majitel může a nemusí v pronájmu pokračovat. Součástí může být také automobil – Ford Transit, zakoupený na úvěr, který bude v průběhu roku 2017 splacen.

Veškerou provozní činnost v současné době vykonává majitel. Nový majitel ho proto bude muset v této činnosti zastoupit, nebo ve firmě zaměstnat další pracovníky. Účetnictví je zpracováno externí účetní.

Důvodem prodeje firmy je nedostatek času majitele na provoz firmy jako i její další rozvoj. To je také důvodem pro klesající ekonomické výsledky firmy v posledních letech.

 

Majetek

Hmotný majetek

 • zařízení skladových prostor
 • zásoby v hodnotě cca 1 mil. Kč

Nehmotný majetek

 • know-how,
 • webové stránky s e-shopem, vč. domény
 • kontakty na dodavatele a odběratele
 • obchodní jméno

Pronájmy

Skladové prostory: 500 m²

 • nájemné: 6 000 Kč / měsíc

Finance

Celkové roční tržby

 • 2017: 1 700 000 Kč
 • 2016: 2 000 000 Kč
 • 2015: 2 500 000 Kč
 • 2014: 3 200 000 Kč

Ostatní informace

Délka fungování: 8 let

Důvod prodeje: nedostatek času majitele

Právní forma: OSVČ

Předmět prodeje: obchodní závod (soubor hmotného a nehmotného majetku)

 

Hodnocení Business Brokera

Jedná se o dobře zavedenou firmu s množstvím kontaktů a dobrým jménem. Tento typ podnikání může být vhodný téměř pro každého, je však zapotřebí věnovat firmě čas, zejména v oblasti obnovování sortimentu a vyhledávání nových odběratelských vztahů. Díky velkým možnostem rozvoje může být tedy už tak rychlá návratnost investice ještě rychlejší.

Mám zájem o více informací

Ing. Michal Volník

jednatel společnosti

+420 702 929 980
volnik@inbase.cz

V případě zájmu nám napište!  Preferuji komunikaci: