Velkoobchod a e-shop s licenčním zbožím - InBase

Velkoobchod a e-shop s licenčním zbožím

Česká republika

číslo nabídky: 170077

Omlouváme se,
tato nabídka již není aktivní
Nová nižší cena
Prodejní cena 1 990 000 Kč
Čistý dluhČistý dluh je ukazatel zadluženosti firmy. Je vyjádřen jako aktuální výše nesplaceného dluhu k bankovním institucím. Zahrnuje investiční úvěry, provozní úvěry, hypoteční úvěry a např. i čerpané kontokorentní úvěry.
0 Kč
TržbyTržby společnosti (nebo obrat společnosti) vyjádrují celkový roční objem výkonů podniku, které podnik získal prodejem zboží a vlastních služeb během účetního období. Uvádíme údaj z posledního uzavřeného účetního období.
1 700 000 Kč
HistorieUvádíme, jak dlouho již firma působí na trhu. Údaj může být přibližný.
15 let
EBITDA EBITDA je finanční ukazatel provozní výkonnosti podniku. Při nabídkách uvádíme tzv. normalizovanou provozní EBITD-u, kterou kalkulujeme jako provozní zisk společnosti, očištěný o nákladové úroky, odpisy dlouhodobého majetku a náklady nesouvisející s předmětem prodeje.
800 000 Kč
ZaměstnanciPočet zaměstnanců zaměstnaných ve firmě na trvalý pracovní poměr nebo částečný úvazek ke dni zveřejnění nabídky.
0

Malá konkurence

Potenciál růstu

Zavedená značka

Základní informace

Předmětem prodeje je obchodní závod (soubor hmotného a nehmotného majetku) provozující velkoobchod s e-shopem, zaměřený na prodej licenčního zboží. Společnost funguje od roku 2009 a zaměřuje se zejména na prodej dětského licenčního zboží různých populárních značek, známých z filmů a pohádek.

Zboží je distribuováno do přibližně 600 kamenných prodejen a v rámci e-shopu má společnost registrovaných přes 2 000 zákazníků. Větší část tržeb plyne z velkoobchodní činnosti.

Společnost má smlouvy s více dodavateli, přičemž všichni se nacházejí v Evropě. V rámci prodeje by současný majitel novému majiteli zajistil uzavření obdobných smluv s těmito dodavateli. Možností je také využití zajímavých nabídek z Číny, které doposud stávající majitel nevyužil, ale mohl by novému majiteli pomoct s jejich uskutečněním. Veškeré licenční zboží má povolení od dodavatelů k jeho prodeji.

Součástí prodeje je zejména obchodní jméno firmy, kontakty na dodavatele a odběratele, webové stránky s e-shopem, vč. domény, veškeré know-how spojené s činností, skladové zásoby v současné nákupní hodnotě přibližně 1 000 000 Kč a zařízení skladových prostor.

Společnost si momentálně pronajímá skladové prostory o velikosti 500 m2. Tyto prostory se nacházejí na Jižní Moravě a nový majitel může a nemusí v pronájmu pokračovat. Součástí může být také automobil – Ford Transit, zakoupený na úvěr, který bude v průběhu roku 2017 splacen.

Veškerou provozní činnost v současné době vykonává majitel. Nový majitel ho proto bude muset v této činnosti zastoupit, nebo ve firmě zaměstnat další pracovníky. Účetnictví je zpracováno externí účetní.

Důvodem prodeje firmy je nedostatek času majitele na provoz firmy jako i její další rozvoj. To je také důvodem pro klesající ekonomické výsledky firmy v posledních letech.

 

Majetek

Hmotný majetek

 • zařízení skladových prostor
 • zásoby v hodnotě cca 1 mil. Kč

Nehmotný majetek

 • know-how,
 • webové stránky s e-shopem, vč. domény
 • kontakty na dodavatele a odběratele
 • obchodní jméno

Pronájmy

Skladové prostory: 500 m²

 • nájemné: 6 000 Kč / měsíc

Finance

Celkové roční tržby

 • 2017: 1 700 000 Kč
 • 2016: 2 000 000 Kč
 • 2015: 2 500 000 Kč
 • 2014: 3 200 000 Kč

Ostatní informace

Délka fungování: 8 let

Důvod prodeje: nedostatek času majitele

Právní forma: OSVČ

Předmět prodeje: obchodní závod (soubor hmotného a nehmotného majetku)

 

Hodnocení Business Brokera

Jedná se o dobře zavedenou firmu s množstvím kontaktů a dobrým jménem. Tento typ podnikání může být vhodný téměř pro každého, je však zapotřebí věnovat firmě čas, zejména v oblasti obnovování sortimentu a vyhledávání nových odběratelských vztahů. Díky velkým možnostem rozvoje může být tedy už tak rychlá návratnost investice ještě rychlejší.

Mám zájem o více informací

Ing. Michal Volník

jednatel společnosti

+420 702 929 980

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Po podpisu dohody o mlčenlivosti (NDA) vám rádi poskytneme podrobnější informace.  Preferuji komunikaci: