Společnost zabývající se teplovzdušnými solárními systémy a rekuperačními jednotkami - InBase

Společnost zabývající se teplovzdušnými solárními systémy a rekuperačními jednotkami

Pardubický kraj, ČR

číslo nabídky: 190052

Omlouváme se,
tato nabídka již není aktivní
Rezervováno
Prodejní cena 1 000 000 Kč
Čistý dluhČistý dluh je ukazatel zadluženosti firmy. Je vyjádřen jako aktuální výše nesplaceného dluhu k bankovním institucím. Zahrnuje investiční úvěry, provozní úvěry, hypoteční úvěry a např. i čerpané kontokorentní úvěry.
0 Kč
TržbyTržby společnosti (nebo obrat společnosti) vyjádrují celkový roční objem výkonů podniku, které podnik získal prodejem zboží a vlastních služeb během účetního období. Uvádíme údaj z posledního uzavřeného účetního období.
9 000 000 Kč
HistorieUvádíme, jak dlouho již firma působí na trhu. Údaj může být přibližný.
15 let
EBITDA EBITDA je finanční ukazatel provozní výkonnosti podniku. Při nabídkách uvádíme tzv. normalizovanou provozní EBITD-u, kterou kalkulujeme jako provozní zisk společnosti, očištěný o nákladové úroky, odpisy dlouhodobého majetku a náklady nesouvisející s předmětem prodeje.
600 000 Kč
ZaměstnanciPočet zaměstnanců zaměstnaných ve firmě na trvalý pracovní poměr nebo částečný úvazek ke dni zveřejnění nabídky.
3

Potenciál růstu

Velký počet stabilních klientů

Základní informace

Předmětem prodeje je 100% podíl ve společnosti, která je výhradním dovozcem a prodejcem teplovzušných solárních kolektorů a decentralizovaných rekuperačních jednotek v ČR a na Slovensku. Nabízené teplovzdušné systémy jsou poháněny solární energií, nebo jsou napájené z elektrické sítě. Rekuperační jednotky splňují veškeré požadavky, které jsou třeba k získání dotačních titulů z EU pro školy. Všechny nabízené systémy jsou prověřené a certifikované. Společnost si zakládá na prvotřídním servisu a komunikaci se zákazníky. Mimo to se také zaměřuje na vlastní vývoj a výrobu komponentů pro tyto panely. Společnost funguje již 10 let a může se chlubit více než 4 000 spokojených zákazníků po celé České republice.

Společnost má výhodné kontrakty s dodavateli výše uvedených systémů.

Společnost díky navázaným spolupracím s několika firmami a živnostníky vytvořila širokou síť prodejců nejen v České republice, ale také na Slovensku. Společnost se také může pochlubit výrobky z vlastního vývoje, které dodává i do zahraničí.

Společnost si pronajímá obchodní prostory, kde je výše nájemného 20 000 Kč/měsíc.

Mezi hmotný majetek společnosti patří dodávkové vozidlo, jádrová vrtačka a bežný mobiliář. Nehmotný majetek zahrnuje velmi důležité a výhodné kontrakty s dodavateli, ale i odběrateli, širokou databázi klientů a také webové stránky.

Činnost stávajícího majitele zahrnuje řízení společnosti, komunikaci s dodavateli i odběrateli a marketingovou činnost. Nový majitel bude muset na tyto činnosti přijmout nového zaměstnance, nebo je vykonávat sám. Prodávaná společnost je jinak zcela funkční a může bez přestání fungovat ihned po nabytí novým majitelem.

Hmotný majetek

 • 1x dodávkové vozidlo
 • jádrová vrtačka
 • běžný mobiliář

Nehmotný majetek

 • zastoupení dodavatelů pro ČR a Slovensko
 • široká databáze klientů
 • webové stránky
 • know – how

Pronájmy

Obchodní prostory:

 • nájemné: 20 000 Kč / měsíc

Zaměstnanci

 • zaměstnanci: 2
 • brigádník: 1

Celkové roční tržby

 • 2018: 9,5 mil. Kč
 • 2017: 9 mil. Kč
 • 2016: 8 mil. Kč

Roční zisk (EBITDA)

 • 2018: 600 tis. Kč
 • 2017: 900 tis. Kč
 • 2016: 550 tis. Kč

Ostatní informace

Délka fungování: 10 let

Důvod prodeje: osobní důvody

Právní forma: s.r.o.

Předmět prodeje: 100% podíl v s.r.o.

Hodnocení business brokera

Díky obchodnímu zastoupení kvalitních patentovaných výrobků pro Českou a Slovenskou republiku má tato společnost již svoje jméno v rámci těchto zemí. Nový majitel má tedy příležitost navýšení objemu prodeje bez výrazného navýšení nákladů. Společnost je možné bez problémů přesídlit (není vázána na aktuální místo podnikání). Tato investice je vhodná pro větší společnosti, které se v tomto oboru pohybují, či pro investory, kteří chtějí vstoupit do zaběhnutého byznysu.

Mám zájem o více informací

Ing. Tomáš Šuverík

jednatel společnosti

+420 731 788 155

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Po podpisu dohody o mlčenlivosti (NDA) vám rádi poskytneme podrobnější informace.  Preferuji komunikaci: