Webová platforma Svatba.cz provozující svatební plánovač a katalog - InBase

Webová platforma Svatba.cz provozující svatební plánovač a katalog

Česká republika

číslo nabídky: 220005

Omlouváme se,
tato nabídka již není aktivní
Prodejní cena Cena dohodou
Čistý dluhČistý dluh je ukazatel zadluženosti firmy. Je vyjádřen jako aktuální výše nesplaceného dluhu k bankovním institucím. Zahrnuje investiční úvěry, provozní úvěry, hypoteční úvěry a např. i čerpané kontokorentní úvěry.
0 Kč
TržbyTržby společnosti (nebo obrat společnosti) vyjádrují celkový roční objem výkonů podniku, které podnik získal prodejem zboží a vlastních služeb během účetního období. Uvádíme údaj z posledního uzavřeného účetního období.
2 100 000 Kč
HistorieUvádíme, jak dlouho již firma působí na trhu. Údaj může být přibližný.
9 let
EBITDA EBITDA je finanční ukazatel provozní výkonnosti podniku. Při nabídkách uvádíme tzv. normalizovanou provozní EBITD-u, kterou kalkulujeme jako provozní zisk společnosti, očištěný o nákladové úroky, odpisy dlouhodobého majetku a náklady nesouvisející s předmětem prodeje.
100 000 Kč
ZaměstnanciPočet zaměstnanců zaměstnaných ve firmě na trvalý pracovní poměr nebo částečný úvazek ke dni zveřejnění nabídky.
3

Dobré pozice ve vyhledávání

Hodnotné know-how

Velký potenciál růstu

Základní informace

Předmětem prodeje je společnost provozující unikátní webovou platformu pro online plánování svatby. Platforma funguje na vysoko atraktivní doméně www.svatba.cz a zahrnuje online svatební plánovač, svatební katalog dodavatelů, a moderní poptávkový systém pro komunikaci s jednotlivými dodavateli. Díky této virtuální platformě mají snoubenci možnost naplánovat si svatbu jednodušeji a efektivně komunikovat s dodavateli služeb.

Hlavní hodnotou společnosti je již vyvinutá zmíněná softwarová platforma Svatba.cz 2.0. Do jejího vývoje, sestavení týmu, nastavení všech interních nástrojů a následného uvedení produktu na trh včetně marketingové podpory, bylo dosud investováno více než 12 mil. Kč. Vývoj byl inspirován zahraničními portály, v ČR se jedná zatím o jediný a největší portál tohoto typu. Velkou hodnotu má i vlastnictví atraktivní domény www.svatba.cz.

Společnost funguje již od roku 2015, od začátku se majitelé projektu soustředili na vývoj platformy, její růst a zvyšování povědomí o platformě. V posledních letech, od roku 2020 se již ale majitelé orientují na monetizaci produktu. Zároveň se ale majitelé aktivně věnují budování dominantního postavení na českém trhu. Od roku 2022 je plánovaná expanze na Slovensko, přičemž potenciál pro expanzi mají i další trhy ve střední a východní Evropě.

Český svatební trh kontinuálně roste, v segmentu svateb je na další roky v ČR odhadovaný roční obrat kolem 5 miliard Kč bez svatebních darů a cest. Na rozdíl od západních zemí je v ČR, SR a východní Evropě tento trh prozatím nedostatečně pokrytý. Společnost má proto vysoký potenciál pro další růst v tuzemsku i zahraničí.

Majitelé společnosti mají zpracovaný business plán na růst společnosti v rocích 2023 až 2024. Cílem pro nejbližší roky je postupné zvyšování platících zákazníků a obratu. Business plán samozřejmě poskytneme vážným zájemcům o akvizici.

Velkou přidanou hodnotou pro případného investora je i potenciální budoucí možnost odprodat podíl ve společnosti mezinárodní skupině provozující svatební portály v západních zemích – tato skupina obdobné portály v jednotlivých zemích kupuje a konsoliduje. Majitelé již byli s tímto potenciálním investorem ve spojení, a je tam otevřená komunikace.

Nehmotný majetek

 • domény Svatba.cz, Partydo.cz, svatebnifestival.online
 • softwarová platforma Svatba.cz 2.0: Kompletní frontend a backend řešení včetně vlastní administrace všech třech produktů
 • web virtuálního svatebního festivalu svatebnifestival.online
 • databáze cca 5 000 dodavatelů vedená v Pipedrive
 • databáze zákazníků
 • kompletní know-how
 • Sociální sítě Facebook, Instagram, Pinterest, Youtube
 • Veškeré nastavení a propojení automatizací: Svatba.cz, Pipedrive, Smartemailing, Fapi, Slack

Zaměstnanci

 • 1 CEO
 • 3 obchodníci na provize na IČ
 • 1 zákaznická podpora na DPP
 • 1 redakce na IČ
 • externě dle zadání 1 vývojář, 1 markeťák, 1 produkce

Zadluženost

 • žádná, v minulosti byly vydány korporátní dluhopisy, které budou splaceny z prodeje firmy. Firma bude předána bez jakýchkoliv závazků či jiných omezení.

Celkové roční tržby

 • 2021: 2,2 mil. Kč (covid krize)
 • 2022: 2,1 mil. Kč

Roční zisk (EBITDA)

 • 2021: ztráta 300 tis. Kč (covid krize)
 • 2022: zisk 100 tis. Kč

Uvádíme výsledek před započtením nákladových úroků, jelikož úročené dluhy nebudou předmětem prodeje. 

Ostatní informace

Délka fungování: 6+ let

Důvod prodeje: dva ze tří původních majitelů se plně věnují jinému projektu

Právní forma: s.r.o.

Předmět prodeje: 100% podíl v s.r.o., domény, databáze a kompletní know-how

Mám zájem o více informací

Ing. Tomáš Šuverík

jednatel společnosti

+420 731 788 155

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Po podpisu dohody o mlčenlivosti (NDA) vám rádi poskytneme podrobnější informace.  Preferuji komunikaci: