Společnost zaměřená na dekorativní a řemeslné služby s 25letou historií - InBase

Společnost zaměřená na dekorativní a řemeslné služby s 25letou historií

Praha, ČR

číslo nabídky: 230017

Omlouváme se,
tato nabídka již není aktivní
Časově omezeno
Prodejní cena
O ceně je možné v rámci insolvenčního řízení jednat, budeme rádi za případné nabídky.
7 000 000 Kč
Čistý dluhČistý dluh je ukazatel zadluženosti firmy. Je vyjádřen jako aktuální výše nesplaceného dluhu k bankovním institucím. Zahrnuje investiční úvěry, provozní úvěry, hypoteční úvěry a např. i čerpané kontokorentní úvěry.
0 Kč
TržbyTržby společnosti (nebo obrat společnosti) vyjádrují celkový roční objem výkonů podniku, které podnik získal prodejem zboží a vlastních služeb během účetního období. Uvádíme údaj z posledního uzavřeného účetního období.
48 500 000 Kč
HistorieUvádíme, jak dlouho již firma působí na trhu. Údaj může být přibližný.
20+ let
EBITDA EBITDA je finanční ukazatel provozní výkonnosti podniku. Při nabídkách uvádíme tzv. normalizovanou provozní EBITD-u, kterou kalkulujeme jako provozní zisk společnosti, očištěný o nákladové úroky, odpisy dlouhodobého majetku a náklady nesouvisející s předmětem prodeje.
na vyžádání
ZaměstnanciPočet zaměstnanců zaměstnaných ve firmě na trvalý pracovní poměr nebo částečný úvazek ke dni zveřejnění nabídky.
7

Cena k jednání

Hodnotné know-how

Žádné zadlužení

Základní informace

Předmětem prodeje je obchodní závod společnosti S.O.S. – DEKORACE, s.r.o., zabývající se službami v oblasti dekorativních řešení na klíč. Společnost funguje na trhu více jak 25 let a za tuto dobu rozšířila své portfolio zákazníků do celé Evropy a Asie, kde se dostala do čela firem v tomto oboru. Svůj úspěch stavila zejména na zkušeném týmu zaměstnanců, kreativitě, a výrobnímu procesu pod jednou střechou (od nápadu po realizaci), tedy na kompletním dekorativním řešení. Společnost nabízí dekorativní a řemeslné služby, v rámci kterých zajistí grafický design a návrh, výrobu, instalaci i následný servis.

Společnost se dostala do finančních potíží z důvodu vysokého historického zatížení bankovními úvěry což ve spojení s epidemií kovidu a zavřením obchodních center a obchodů po dobu vánočních svátků, kdy jsou tržby přirozeně nejvyšší, vedlo k insolvenci. V rámci insolvenčního řízení a tedy společnost prodává svůj obchodní závod, včetně dlouhodobého majetku, zásob, zaměstnanců, a dodavatelsko-odběratelských vztahů. Majetek se zpeněžuje v rámci insolvenčního řízení, a proto na kupujícího nepřecházejí stávající peněžité závazky anebo bankovní dluhy společnosti. 

Jedná se tedy o prodej závodu společnosti v rámci insolvenčního řízení. Prodej závodu zabezpečuje společnost InBase ve spolupráci s insolvenčním správcem, prodej obchodního závodu společnost je odsouhlasen věřitelským výborem. 

V současnosti firma normálně funguje, má zaměstnance a realizuje zakázky, obchodní závod tedy může nový majitel převzít plně funkční. Společnost má mnoho dlouholetých zákazníků, kteří oceňují zejména komplexnost služeb. Jedná se o města a obce, reklamní a eventové agentury, real estate development, obchodní centra, zoo a zábavní parky, filmovou produkci. Ve společnosti pracují designéři, projektanti, řemeslníci, obchodníci a realizační technici. Mnoho z nich je zde zaměstnáno déle než 10 let. Většina má znalosti a zkušenosti na více jak dvou pozicích ve firmě.

Od vánočních ozdob společnost rozšířila své působení do segmentu scénografie, výroby interiérů, dětských hřišť a mobiliářů, parkových úprav, ale i mechatroniky, světelných efektů i velkých stavebních celků jako byla například zakázka Sloninec – Hrošinec ZOO Praha, kde byla generální dodavatel. Při rozšiřování obchodní činnosti do zahraničí získala znalosti v mezinárodním obchodě a marketingu.

Společnost nyní funguje v pronajatém průmyslovém areálu na Praze 4, ul. Dobronická, kdy rozloha venkovních prostor činí 700 m2 – venkovní sklad, rozloha vnitřních prostor činí 1000 m2 – kanceláře a dílny. Provoz lze pohodlně realizovat i v menších prostorech, než dosud.

Mezi zákazníky společnosti patřili takoví zákazníci jako je např. Tesco, Ikea, Praha, CPI, Pilsner Urquell nebo Globus. V současnosti dále dodává výrobky a služby do měst a obcí, předních muzeí, zábavních parků nebo obchodních sítí. Je v seznamu kvalifikovaných dodavatelů pro státní správu.

V průběhu posledních deseti let se společnost zapojila do projektů přesahujících oblast dekorací. Zejména interiérový design a venkovní mobiliáře pro nadnárodní společnosti a státní správu posunul celý proces zakázky do sofistikovanějšího procesu návrhů, projektů, výroby a montáže. Společnost se v budoucnu hodlá zaměřit na 3D tisk. Při setrvání současného trendu je možné pokračovat v nastoleném trendu růstu avšak bez historického zadlužení. S nákupem získá kupující i dvě dceřiné společnosti, které mají individuální přidané hodnoty. Společnost má dvě pobočky, na Slovensku a v Rusku. Slovenská pobočka má dlouhodobou tradici a je dlouhodobě v zisku.

Hodnota obchodního závodu společnosti byla stanovena znaleckým posudkem z roku 2023, majetkovou metodou na částku 11 419 000,00 Kč. Posudek jsme samozřejmě schopni zájemcům doložit. Nabídka je ideální pro zájemce, kteří budou schopni převzetím závodu navázat (již bez potřeby hradit dluhovou službu) na úspěšné fungování společnosti S.O.S. – DEKORACE, s.r.o. a za relativně nízkou cenu si pořídit fungující závod s již zavedenými zaměstnanci a dlouholetými zákazníky. Společnost má portfolio stálých zákazníků (obce, obchodní centra), ti nyní čekají jak to se společností dopadne a jsou připraveni pokračovat ve spolupráci.

Přehled finančních výsledků společnosti

 

Hmotný majetek

 • rozsáhlý mobiliář dekorací, LED osvětlení a ozdob (odhadovaná hodnota 2,4 mil. Kč dle posudku)
 • vybavení kanceláří včetně hardware, zabezpečovacího a kamerového systému, vybavení dílen v podobě strojů a nářadí (odhadovaná hodnota 2,0 mil. Kč dle posudku)

Nehmotný majetek

 • vymahatelné pohledávky
 • 100 % obchodní podíl v dceřiné společnosti S.O.S.- DEKORÁCIE, s.r.o., na Slovensku, obchodní podíl v dceřiné společnosti S.O.S. – DEKORACE, OOO, v Rusku (odhadovaná hodnota 3,0 mil. Kč dle posudku)
 • ochranná známka S.O.S. DEKORACE 
 • funkční internetové stránky a profily na sociálních sítích
 • ekonomický informační systém Helios a stávající proškolený tým zaměstnanců společnosti 

Zaměstnanci

 • počet zaměstnanců: 7x

Zadluženost

 • žádná, předmětem prodeje je obchodní závod bez jakéhokoliv zatížení

Celkové roční tržby

 • 2018: 73,2 mil. Kč
 • 2019: 65,3 mil Kč 
 • 2020: 42,2  mil. Kč (covid pandemie)
 • 2021: 42,3 mil. Kč (covid pandemie)
 • 2022: 48,5 mil. Kč
 • 2023: 4,7 mil. Kč (za první 3 měsíce účetního období, došlo k utlumení činnosti z důvodu insolvence)

Provozní EBITDA

 • 2019: 6,35 mil Kč 
 • 2020: -2,8 mil. Kč
 • 2021: 2,4 mil. Kč
 • 2022: -11,1 mil. Kč
 • 06/2023: -1,8 mil. Kč

Ostatní informace

 • Historie: 25+let
 • Důvod prodeje: insolvence společnosti S.O.S. dekorace s.r.o.
 • Právní forma: obchodní závod
 • Předmět prodeje: 100% podíl v s.r.o.

 

Mám zájem o více informací

Ing. Tomáš Šuverík

jednatel společnosti

+420 731 788 155

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Po podpisu dohody o mlčenlivosti (NDA) vám rádi poskytneme podrobnější informace.  Preferuji komunikaci: